24/7 İletişim +905437872917
bagbasi-kent-ormani

Bağbaşı Kent Ormanı Tanıtımı

Denizli Bağbaşı’nda yer alan Bağbaşı Kent Ormanı, 1984 yılında açılmış ve kızılçam, fıstık çamı, sedir, mavi ve kara servi ağaçlarından oluşan doğal bir orman. 129 hektarlık alanının ağaçlarla dolu olduğu Bağbaşı Kent Ormanı’nın toplam alanı ise 625 hektar ve rakımı ise 500 metreden başlayarak 1400 metreye kadar çıkıyor. Orman içerisinde 2 km uzunluğunda 2 yürüyüş yolu da bulunuyor.

Bağbaşı Kent Ormanı Tanıtımı

Denizli Merkez’e 2 km mesafede bulunan Bağbaşı Kent Ormanı’nın içerisinde tarihi bir manastır çeşmesi yer alıyor. Bununla birlikte voleybol sahası, çocuk oyun alanları, dinlenme yerleri ve kamelyalar bulunuyor bu güzel ormanın içinde. Doğal orman ve suni orman ise iç içe geçmiş durumda.

Bağbaşı Kent Ormanı, keklik, tavşan, tilki, çakal, üveyik, ötücü kuşlar, tahtalı güvercin, gökçe güvercin, ağaçkakan, saksağan, kumru, karga ve kuzgun gibi yaban hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. Geyik üretme sahası kapsamında doğaya bırakılan geyiklere de rastlayabilmek mümkün. Çınar ve ceviz ağaçları ise ormanın asli ağaç türlerini oluşturuyor. Sandal, ahlat, akçakesme, yabani zeytin, sistus, ladin ve kekik türleri gibi pek çok bitki örtüsü de bulunuyor Bağbaşı Kent Ormanı’nda.

Eğer bir gün yolunuz Denizli’ye düşerse, Bağbaşı Kent Ormanı’nı da mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *