24/7 İletişim +905437872917

Balaton Gölü: Kala Havzası ve Şarap Tadımı Turu

Budapeşte’den Balaton Yaylası’ndaki Káli Havzası’na günlük bir gezi yapın. Mahzenleri ve Benedictine Manastırı’nı ziyaret edin, bölgenin muhteşem şaraplarını tadın ve göz alıcı manzaralara hayran kalın.

Balaton Gölü: Kala Havzası ve Şarap Tadımı Turu

Öne çıkanlar
  • Macar Toskana olarak da bilinen güzel Káli Havzasını ziyaret edin
  • Şarap mahzenlerini keşfedin ve bölgenin şarapçılık geleneklerini öğrenin
  • Balaton Gölü’ndeki Tihany yarımadasının tepelerinden panoramik manzaranın tadını çıkarın
  • Gurme restoranda lezzetli bir öğle yemeği yiyin
Tam açıklama
Káli Havzası’na yapılan bir turda kalıcı anılar yapın ve bölgenin özel jeolojisi ve botanikiyle eşsiz hale getirilen yerel şarapları tadın. Yerel şarap imalathanelerini tanıyın, Balaton Gölü’nün büyüleyici doğasını görün ve Tihany yarımadasını keşfedin. Öğle yemeği için mola verin ve muhteşem panoramik manzaralar sunan 1000 yıllık bir manastırı ziyaret edin.

Günlük gezinize Budapeşte’deki otelinizden araçla başlayın. Macaristan’ın başkentinden 1.5 ila 2 saatlik bir yolculukta, Balaton Gölü çevresindeki çevrenin ve bazalt konilerinin yeşil manzaralarına hayran kalacaksınız. Balaton Gölü bölgesinde zaten kalıyorsanız, oradaki konaklama yerinizden alınacaksınız.

İlk önce yerel bir şaraphaneyi ziyaret edin ve küçük ölçekli şarap üreticileri hakkında bilgi edinin. Macaristan’daki en iyi restoranlardan birinde gurme bir öğle yemeğinin tadını çıkarmadan önce şaraplarını deneyin.

Lezzetli bir yemekten sonra Tihany yarımadasına gidin ve 1055’te bir tepenin üstünde kurulan Benedictine Manastırı’nı ziyaret edin. Oradan, Balaton Gölü’nün mavi suları ve çevresindeki doğanın muhteşem manzarasını izleyin.

Geri dönmeden önce, eğitici bir şarap tadımının keyfini çıkarabileceğiniz başka bir şaraphanede mola verin. Bu bölgedeki şarap üretimi için çok önemli olan Olaszrizling ve diğer yerel üzüm çeşitlerini öğrenin. Biraz daha lezzetli şaraplar denedikten sonra otelinize geri getirileceksiniz.

Neler dahil?
  • Otelden alma ve bırakma
  • Yolculuk boyunca ulaşım ve tur rehberi
  • İki kiler ziyareti ve şarap tadımı
  • Tihany Benedictine Manastırına Giriş
  • Öğle yemeği

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *