24/7 İletişim +905437872917
Balıkesir Avşa Adası

Balıkesir Avşa Adası

Balıkesir Avşa Adası  Nerede ? 

Marmara Denizi’nde yer alan Avşa Adası, turizm merkezleri arasında yer alıyor. Ada da yer alan kumsallar kusursuz denilebilecek niteliktedir. Yapılanma sahil kesiminde yer aldığı için konaklama alanları da sahil kesiminde yer alıyor. Ünlü altınkum ver çınar koylarında keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Altınkum da bulunan deniz sığ olması nedeniyle yüzme bilmeyen için bir tehlike yaratmamaktadır. Ailelerin vazgeçilmezi Çınar koyu ise son derece aktif bir yerdir.

Avşa adası Marmara da bulunan en iyi turizm ve eğlence yerleri arasında yer alıyor. Her yıl geleneksel olarak Ağustos ayında Avşa Festivali düzenleniyor. Adada herkese hitap edebilecek eğlence yerleri mevcut. Adada yaşam ekonomik, alışveriş yapabileceğiniz bir çok süpermarket bulunuyor ancak pazardan çok daha uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.

Süs eşyaları ve adaya özgü hediyelik eşya satan birçok mağaza var. Avşa’da bütün deniz sporları yapılabiliyor. Özellikle dalış, su kayağı ve snorkling çok yaygın. Adada balıkçılık yaygın olarak yapılıyor. İskele sabah saatlerinde balık tutmak isteyenlerle doluyor. Herhangi bir sağlık sorunu oluşursa, sağlık ocakları ve özel hastaneler mevcut. Çocuklu ailelerin gezebileceği lunapark mevcut. Avşa bisiklet kiralanıp adanın her tarafını gezebilme şansına sahipsiniz.

Balıkesir Avşa Adası’nda Nerede Kalınır?

Avşa Adası’nda her bütçeden ziyaretçinin konaklaması için yer bulunuyor. Ziyaretçiler pansiyonlarda kalabileceği gibi kamp alanlarında da kalabilirler. Ayrıca Avşa halkından birkaç aile yaz dönemi süresince bir evde toplanıp kendi evlerini kiraya verebiliyor. Otel olarak; Avşa, Özcan, Sancak, Park Otel, Fantasia, Meltem tercih edilebilecek nitelikte. Ziyaretçiler isterlerse dönemlik ev kiralayabiliyor.

Balıkesir Avşa Adası’nda Ne Yenir ? 

Yemek konusunda oldukça alternatif mevcut ancak ada olması nedeniyle fiyatlar biraz pahalı. Plaj boyunca yer alan kafelerden soğuk içecekler ve fast food gıdalar temin edebilirsiniz. Avşa oldukça yaygın olan kumpir, akşam yürüyüşlerinde mutlaka tadılması gerekiyor. Bölgenin ada olması nedeniyle balık restoranlar oldukça fazla.

Adada bulunan restauratlardan sizin için seçtiklerimiz ;

Akvaryum Restaurant

Tanz Restaurant

İstanbul Restaurant

Mercan Restaurant

Balıkçı Erol’un Yeri

Balıkesir Avşa Adası’na Nasıl Gidilir ? 

Avşa Adasına ulaşım için; İstanbul, Bostancı ve Yenikapı’dan her gün 09.45′te deniz otobüsleri 3 saat aralıklarla Ada’ya sefer yapmaktadır. Pazartesi, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Sarayburnu’ndan kalkan Mavi Marmara Gemisi ile adaya 6 saatte ulaşabiliyorsunuz. Adaya; Şayet Erdek ya da Tekirdağ tarafından gelmek istiyorsanız arabanızı da taşıyabilen motorlar iki saat gibi bir sürede sizleri adaya ulaştırıyor.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *