24/7 İletişim +905437872917

Beü’de Klasik Müzik Esintileri

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devlet Konservatuvarı, Barok Müziğin seçkin eserlerini müzikseverlerle buluşturdu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Klasik Müzik Konserler Dizisi’nin 3’ncüsü “Barok Gecesi” adı ile gerçekleştirildi. BEÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından oluşan orkestra, Barok müziğin seçkin eserleri ile Sezai Karakoç Kültür Merkezi’ni dolduran izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

Bach, Marchello, Hendel ve Vivaldi’nin bestelerinin seslendirildiği konserde, Öğretim Görevlisi Soprano Melike Bolat Başoğlu ile obua sanatçıları Özgür Tüfekçi ve Araştırma Görevlisi Can Şahin solist olarak yer aldı. Solistlere kemanlarda Selen Kırcalı ve İlkay Göksel, viyolada Özgür Kırcalı ve viyolonselde Naz Evren Duranoğlu eşlik etti.

Konsere Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Neşe Kurt, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halûk Güven, Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, üniversite personeli, öğrenciler ve Zonguldaklı müzikseverler katıldı.

Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Halûk Güven, sanatçıları başarılı performansları dolayısıyla kutlayarak birer teşekkür belgesi verdi.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *