24/7 İletişim +905437872917
beynam ormanları

Beynam Ormanları Tanıtımı

Ankara’da bulunan Beynam Ormanları, şehrin en yeşil ve en doğal alanlarından biridir. Beynam ormanları şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olup, 1966 yılında korunmaya alınmıştır. Orman, Bala ilçesinde yer alır.

Beynam Ormanları Tanıtımı

Günümüzde kır gazinosunun bulunduğu ve halkın genellikle piknik yaptığı mesire alanlarından biridir. Ormanda ağırlıklı olarak karaçam vardır. Bunun yanı sıra 419 bitki çeşidi bulunur. Orman; porsuk, tilki, tavşan, kurt, ağaç sansarı, keklik, kartal, karga, puhu ve domuz gibi hayvan çeşitlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Ankara gezinizde bir gününüzü Beynam Ormanları’na ayırıp, ailenizle veya arkadaşlarınızla güzel bir piknik yapabilir ve ormanda keşifler yapabilirsiniz. Beynam Ormanları, 1601 hektarlık alanıyla keşiflerinizi bekliyor.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *