24/7 İletişim +905437872917

Bir annenin uyuşturucuyla

Ankara’da oğlunu uyuşturucudan kurtarmak isteyen Ayten Demir, AMATEM’den edindiği bilgilerle uyuşturucu ticaretine karşı hareket başlattı. TBMM’ye dilekçe yazan Demir’in sayesinde, yüzlerce kişi gözaltına alınırken kilolarca sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre Ayten Demir adlı duyarlı anne, oğlunun uyuşturucu madde kullanmaya başladığını, esrar, bonzai satışının yaşadığı semti sardığını ve kapısının önüne kadar geldiğini öğrendiğinde Başkent’i ayağa kaldırdı. TBMM’yi devreye sokan anne Demir’in feryadını duyan emniyet birimleri üst üste gerçekleştiridiği operasyonlarda yüzlerce uyuşturucu satıcısı ve kilolarca esrar, eroin ve bonzaiye el kondu. Altındağ ilçesinde 697 kişi yakalanırken, 189 kilo esrar, 21 bin 500 adet extacy hap, 1 kilo kokain, 4.5 kilo eroin ve 3.7 kilo bonzai ele geçirildi.

Keçiören’de ise 189 kişi gözaltına alınırken,  3 kilo eroin  ve 1 kilo bonzai yakalandı.

TBMM’ye dilekçe verdi

Edinilen bilgilere göre; Ankara’da yaşayan Ayten Demir adlı anne, oğlunun uyuşturucu madde kullanmaya başladığını öğrenir öğrenmez AMATEM’in kapısını çaldı. AMATEM yetkililerinden ‘Altındağ ilçesi Dışkapı Altındağ caddesinde torbacıların olduğu, yine Keçiören ilçesi Esertepe-Kuyuyazısı Parkı-Bağcı caddesinden Hicret Camii’ne kadar inen yürüyüş yolunun tamamında uyuşturucu madde satıldığı’ bilgisini alan anne, felâketin kapısına kadar geldiğini öğrenince mücadele etmeye karar verdi. Yerel makamların yanısıra TBMM’yi de harekete geçirmek isteyen Anne Demir, TBMM Dilekçe Komisyonu’na bir yazı göndererek, devlet birimlerinin kanun çıkarmanın yanısıra sokakta da uyuşturucu ile mücadele etmesi gerektiğini kaydetti. TBMM Dilekçe Komisyonu, konuyu İçişleri Bakanlığı’na iletti. Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nden gelen yazılar uyuşturucu satışı ve kullanımının Başkenti de bir kanser gibi sardığı gerçeğini ortaya koydu.

Anneye teselli

Valilik ve emniyet yazısında, Ayten Demir adlı anneye yaptığı başvuruya dayanarak bilgi verildiği, yapılan çalışmalar neticesinde tutulan tutanaklar iletildiği belirtildi. Yazıda ayrıca, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce il genelinde uyuşturucu madde ticaretine yönelik çalışmaların devam ettiği kaydedildi. TBMM Dilekçe Komisyonu, bu resmi yazı doğrultusunda Anne Demir’i bilgilendirerek rahatlatmaya çalıştı.

Valilik açıklama yaptı

Valilik ve emniyet yazısında, operasyonlara ilişkin şu bilgiler yer aldı: “Keçiören bölgesinde 10 olay meydana gelmiş, bu olaylarda 14 kişinin yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmıştır. Bu olaylarda 187 gram esrar maddesi, 301 adet extacy hap ve 50 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Altındağ ilçesinde toplam 343 olay meydana gelmiş, bu olaylarda toplam 697 kişi yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmıştır. Adli makamlara sevk edilen 144 kişi tutuklanırken, 71 kişiye ise adli kontrol uygulanmıştır.

Bahse konu olaylarda toplam 189 bin 970 gram esrar maddesi, 21 bin 500 adet extacy hap, bin 64 gram kokain maddesi, 4 bin 307 gram eroin maddesi ve 3 bin 780 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi ele geçirilmiştir.”

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *