24/7 İletişim +905437872917
bodrum antik tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro Tanıtımı

Antik çağlardan günümüze kalmış pek çok eser vardır. Özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında bir hayli fazladır bu kalıntıların sayısı.

Bodrum Antik Tiyatro Tanıtımı

Zengin tarihe sahip birçok antik kente ev sahipliği yapan Türkiye, Muğla’nın Bodrum ilçesinde hala ayakta duran ve şuan da Bodrum Antik Tiyatro olarak anılan kalıntıyı da içinde bulundurmaktadır. Tarihi hakkında kesin bilgi olmayan antik tiyatronun Mausollos devrinde yapıldığı tahmin edilmektedir. Bodrum Antik Tiyatro, Roma öneminde onarımdan geçmiştir ve M.Ö. 4yüzyıl klasik Yunan tiyatrolarının örneğidir. Tiyatro görkemini günümüze kadar korumayı başarmıştır. Bodrum Antik Tiyatro, her ziyaretçisiyle de muhakkak fotoğraf karelerini paylaşır. Bu yaşlı kalıntı, genç ruhuyla ve daha yıllarca ayakta kalacağının mesajını verirken sizleri de konuk etmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *