24/7 İletişim +905437872917
bodrum su altı arkeoloji müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Tanıtımı

Muğla’da bulunan ve Bodrum Kalesi içinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, yaşayan müzeciliğin bir örneğidir. Yapıldığı dönemden beri Bodrum Kalesi’yle arkadaşlık eden müze; Türkiye’de tek, dünyada örneği az bulunan bir müzedir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Tanıtımı

Müzede sergi salonu da vardır ve serginin çoğu sualtı eserlerinden oluşmaktadır. Kazılar sonucunda bulunan ve sağlam kalmayı günümüze kadar başaran cam sürahi müzenin en önemli eserlerinden biridir. Bir diğer önemli eser ise; Kaş Uluburun’dan çıkarılmış olan dünyanın en eski batığıdır. Çıkarılan bu batık 3300 senelik özel bir kalıntıdır.

Müze, tarihin sayfalarının okunması için açık bırakmıştır herkese. Batık gemiyi incelerken yüzyıllara gidebilir, o dönemlerin yaşam koşullarında bulabilirsiniz kendinizi. 1995 yılında Avrupa’da, Yılın Müzesi yarışması ödülünü alan bu müze, başkalarından dinlemekle anlayamazsınız. Tüm kalıntıların yaşanmışlığını gördüğünüzde kendinizi tarih sayfalarının içine bırakacaksınız

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *