24/7 İletişim +905437872917
Bolu Abant Gölü & Abant Tabiat Parkı

Bolu Abant Gölü & Abant Tabiat Parkı

Bolu Abant Gölü & Abant Tabiat Parkı Nerede ?

Abant gölü diğer adıyla Abant Tabiat parkına bir çok kez gitmişliğim vardır. Buraya gitmeyi düşünüyorsanız size tavsiyem direk buraya yönlenmemeniz. İlk önce Bolu Merkezine inip orada biraz vakit geçirdikten sonra Abant gölüne geçmeniz daha mantıklı olacaktır. Şahsi aracınız olmasa bile Boluya giden bir çok otobüs şirketi mecut ve bolunun merkezinden (İzzet Baysal meydanı) olarakta geçer. Buradan her saat başı kalkan Abant gölü vb. bir çok yere gidebileceğiniz Minibüs seferleri mevcut. Hem 150-200Tl. Alan Tur gezilerinden daha çok gezip eğleneceğiniz bi aşikar.

Abant Gölü; Abant Dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölüdür. Park alanında 1400 m. den 1700 m. ye kadar yükseklikte olan birçok tepe vardır. Bu tepelerin eğilimi 10-45 arasındadır. Abant Gölü Tabiat Parkı; Batı Karadeniz sıradağlarının Karadeniz sahiline paralel 2. kolunu oluşturan Abant ve Keremali sıradağlarının kolları arasındadır.

Abant Otelleri & Pansiyon Fiyatları

Abant Doğal park alanı içinde bir çok otel bulunmakta. Ama bunlar size biraz tuzlu gelebilir. Geceliği ortalama 200tl. ila 400tl. arası değişmektedir. Ayrıca bunlardan başka yanı sıra yol boyu pansiyonlar ve motellerde uygun fiyatla bulunabilir. Veya Şehir merkezindeki bir çok otelde geceliği 50 ila 90 tl. fiyatları arasında kalabilirsiniz. Bunlardan Bazıları;

Abant Köşk

Yaklaşık 2000 m2’lik kullanım alanına sahip olan Abant Köşk, yalnızca 12 adet odaya sahip olup, yatak kapasitesi 24’tür. Abant Köşk, oda-kahvaltı konseptinde hizmet vermekte olup, kış bahçesi, şömineli lobisi, okuma odalar ve spa merkezi ile siz misafirlerini beklemektedir.

Abant Dört Mevsim Konağı

İşletmemiz Abant yolu üzerine kurulmuş olup, Abant kavşağına 12 km, Abant Gölü’ne ise 8 km mesafededir. Aracınızla sadece 5 dakikalık bir sürede, işletmemizden Abant Gölü’nün kenarına ulaşıp, bu eşsiz güzelliğin tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz tertemiz havayı soluyarak göl kenarında güzel bir yürüyüş yapabilir, dilerseniz göl kenarında ata ya da faytona binerek hem doğal güzelliğin hem de eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. Eğer farklı bir gün geçirmek istiyorsanız, kısa süreli ulaşımlarla Abant bölgesindeki yayla ve köylerde unutulmaz bir gezi yaparak farklı doğal güzellikleri görebilir ve farklı yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Abant Zümrüt Pansiyon

Abant Yolunun 17.km de bulunan Zümrüt Piknik’te, Sucuk Ekmek, Köfte, Tavuk, Balık, Et mangal ve Dere Kenarında şezlonglarda demlikte çay keyfini yaşabilirsiniz.

Bolu Abant Gölü & Abant Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir ?

Bolu’ya hemen hemen tüm şehirlerden düzenli otobüs seferleri vardır. Bolu’dan da Abant’a minibüs veya taksiyle ulaşabilirsiniz.

İstanbuldan Abanta ulaşım için Otoban Yolu: İstanbul’dan Abant’a gitmenin en kısa yolu ücretli Anadolu Otoyolu üzerinden, yani otobandan gitmektir. İstanbul tarafından gelenler, eğer otobandan geliyorlarsa, Kaynaşlı sapağından (yol ayrımından) dönüp Bolu Dağını tırmanırlarsa Abant sapağına gelebilirler. Abant Sapağı dağın bitiminde yer almaktadır. Sonrasında yaklaşık 21-22 km’lik bir yol katettikten sonra Abant’a varacaklar. 22 kilometrelik yemyeşil yolun sonunda Abant Gölü Milli Parkı’nın girişine geliyorsunuz.

İstanbuldan Abanta ulaşım için Ankara- İstanbul Karayolu: Özel aracınızla Bola Abanta gelmek için için Ankara-İstanbul karayolu üzerinden yol alırken Bolu civarında Ömerler-Madensuyu sapağından ayrılan yolu takip etmelisiniz. Abant Tabiat Parkı Bolu şehir merkezinden 33 km uzaklıktadır.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *