24/7 İletişim +905437872917
Bolu Kartalkaya Otelleri – Günübirlik Ve Haftasonu Turları

Bolu Kartalkaya Otelleri – Günübirlik Ve Haftasonu Turları

Bolu Kartalkaya Otelleri – Günübirlik Ve Haftasonu Turları 

Kartalkaya Kayak Merkezi, Karadeniz Bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu Dağları üzerinde ve Köroğlu Milli Parkı içerisinde bulunan; Türkiye’nin en gözde kayak merkezleri arasındadır. Ayrıca yerli turistler gibi, yabancı turistler de Kartalkaya Kayak Merkezini tercih etmektedirler. Günü birlik tur, ve haftasonu turları ise en çok rağbet görenler arasındadır. İlk önce Kartalkayadaki otellere ve tur şirketlerine bir göz atalım daha sonrada fiyatlar nelermiş öğrenelim.

“Alp disiplini”,“tur kayağı” ve “kayaklı koşu” açısından oldukça uygun olan Kartalkaya’da ortalama 1850 m ile ve 2200 m’si arasında kayılabilmektedir. Aralık ayında başlayan kayak sezonuna Nisan ayında nokta konulmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’nin önemli bir özelliği de, İstanbul ve Ankara’dan sağlanan ulaşım kolaylığıdır. Her iki şehirden de, ortalama 3 saat gibi bir sürede merkeze ulaşılabilmektedir. Ayrıca Bolu il merkezinden halk otobüsleriyle de bölgeye ulaşım sağlanmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi, konforlu konaklama ve üst düzey sağlık hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır. Bölgedeki otellerin yatak kapasiteleri yaklaşık 1250’dir. Ayrıca merkezde kayakçıların göreceği güzel bir çam manzarası bulunmaktadır.

Bolu Kartalkaya Günübirlik Ve Haftasonu Turları

Günübirlik Turlar: Merkeze ulaşımın kolay olduğu şehirlerden (Bolu, İstanbul, Ankara, Düzce, Sakarya, Bilecik …) günübirlik turlar düzenlenmektedir. Örneğin İstanbul’dan yapılan bir turu incelediğimizde İstanbul’un 3 merkezinden (Ataköy, Etiler, Kadıköy) alınan yolcularla 03.30’da başlayan bir tur 22.00’da İstanbul’da oluyor. Otobüste küçük bir kahvaltı, sıcak ve soğuk içecekler, oteldeki sucuk ekmek-kola, dönüşteki şarap ve sınırsız bir şekilde Kartal Otel’e ait liftlerden yararlanma olanağının bulunduğu tur, yapıldığı güne göre 150 TL ve 250 TL olarak fiyatlandırılmış.

Hafta Sonu Turları: Hareket saatleri ile yerleri günü birlük turları ile aynı olmakta ama genelde hafta sonu turlarda zaman bakımından daha geniş olduğu gezilecek bölgeler de gösterilmektedir. Bizim tavsiyemiz hafta sonu turlara katılmanız. Haftasonu turları’nın fiyatları ile 250 ila 390 TL. arası değişmektedir.

Kartalkaya Turları Ve Tur Şirketleri

Belli başlı sayılı bir kaç tur şirketi bulunmakta, işte bunlardan bazıları;

DorukKaya – Telefon: 0(374) 234 50 26

Dama Kayak Turları – Telefon: 0(533) 722 63 53

Radikal Tur – Telefon: 0 (532) 2715859

Kayak Kulübü – Telefon: 0(212) 270 48 88

Kartalkaya Otelleri

Buradaki Oteller sadece kış zamanında para kazanmaya başladıkları için ve bildiğiniz gibi kış ayları daha kısa sürdüğünden fiyatlar size biraz pahalı gelebilir. Ama mutlaka bu yerlere gitmenizde ve bu zevki bir defa olsun yaşamanızda fayda var. Kısa kısa konaklayabileceğimiz otellere bir göz atalım.

Kartal Otel

1978’den bu yana kayak tutkunlarına aradıkları konforu, kaliteyi, estetiği, Köroğlu dağlarının 2000 metre zirvesinde sunan, İstanbul’a 3, Ankara’ya 2 saat mesafede olan ve ideal kayak merkezinin Türkiye’deki ismidir.

Adres: Kartalkaya Mevkii P.K. 5 14200 Bolu

Dorukkaya Ski & Mountain Resort

BOLU Köroğlu Dağlarının 2.000 metre zirvesinde kurulmuş olup, İstanbul’a 3 ve Ankara’ya 2 saat mesafede 500 yatak kapasiteli bir DAĞ ve KAYAK Otelidir.

Adres: Kartalkaya Mevkii / Bolu

Grand Kartal Otel

Grand Kartal Otel, Bolu Köroğlu Dağlarının 2.000 metre zirvesinde kurulmuş olup, İstanbul’a 3 ve Ankara’ya 2 saat mesafede uzaklıktadır. Grand Kartal bir DAĞ ve KAYAK Otelidir.

Adres: Kartalkaya Mevkii PK. 50 14200 Bolu

Villa Neva Otel Kartalkaya

Villa Neva Bolu şehir merkezine 15 Km. mesafede Kındıra köyünde doğa sevenler için bir butik otel. Boludan Ankara istikametine (E-5 üzerinden) 10 Km. gidildiğinde sağ tarafta Kartalkaya Kayak Merkezi yol ayrımına girildikden sonra 5. Km. de otelimizin kapısına gelmişi oluyorsunuz.

Adres: Kartalkaya Yolu 5. Km. Kındıra Köyü, Bolu

Koru Otel

Merkez’den biraz daha uzak bir yer düşünürseniz, Koru Otel, Abant’a 25 km, Yedigöller’e 45 km, Ankara Havaalanına 200 km, İstanbul Atatürk Havaalanına 230 km. uzaklıktadır.

Adres: D100 Karayolu üzeri Yeşilköy Mevki Boludağı / Bolu

Bolu Kartalkaya Otelleri – Günübirlik Ve Haftasonu Turları Nasıl Gidilir ? 

Kartalkaya; Ankara’ya 180 km — İstanbul’a 260 km. — Bolu’ya 35 km. mesafededir.

İstanbul’dan ulaşım; Tem Otoyolu üzerinden Bolu- Batı gişelerinden çıkıyoruz, gişelerden çıktıktan sonra D-100 karayolunda 12 km. ilerledikten sonra kartalkaya sapağından girip kartalkaya’ya ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan ulaşım; Tem Otoyolu üzerinden Bolu- Doğu gişelerinden çıkıyoruz, gişelerden çıktıktan sonra D-100 karayolunda 2 km. ilerledikten sonra kartalkaya sapağından girip kartalkaya’ya ulaşabilirsiniz.

Havayolu ile Ankara; Esenboğa Havaalanına 200 km. mesafededir.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *