24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: Büyük Sinagog’a Sıra Beklemeden Giriş Bileti

Büyük Sinagog’u sıra beklemeden ziyaret edin. Macar Yahudi Müzesi’nde, II. Dünya Savaşı öncesi ve sonrası Macaristan’daki Yahudi halkının günlük hayatı hakkında bilgi edinin ve Emmanuel Anıt Ağacı’nı görün.

Budapeşte: Büyük Sinagog’a Sıra Beklemeden Giriş Bileti

Öne çıkanlar
  • Avrupa’nın en büyük ve dünyanın ikinci en büyük sinagogu olan Büyük Sinagog’u ziyaret edin
  • Kuyruklarda beklemeden girişin keyfini çıkarın
  • Sinagog’un tüm alanlarını keşfedin ve Emmanuel Anıt Ağacı’nı görün
  • Sinagog, Kahramanlar Tapınağı, Raoul Wallenberg Anıt Parkı ve mezarlıkta rehberli bir tura katılın
Tam açıklama
Dünyanın ikinci büyük ve Avrupa’nın en büyük sinagogu olan Büyük Sinagog’u ziyarete başlamak için, kuyruklarda beklemeden doğruca güvenlik kontrolüne gidin. 1859 yılında inşa edilen yapı, Mağribi unsurlarıyla Romantik stili birleştiren kırmızı ve sarı tuğlalı cephesi ile Budapeşte’nin en gözde yerlerinden biridir.

Sinagogun tarihini, mimarisini ve II. Dünya Savaşı öncesi ve sonrası Macar Yahudilerinin hikayesini öğrenmek için rehberli bir tura çıkın.

Ardından, biletinizi kullanarak sinagogun yanındaki Macar Yahudi Müzesi’ne giriş yapın. Gündelik yaşamlarında kullandıkları eşyaları inceleyerek Macaristan’daki Yahudi halkının hayatı hakkında bilgi edinin.

Sinagogun arka avlusundaki, ünlü Emmanuel Anıt Ağacı’nı görün. Bu muhteşem ağlayan söğüt ağacı üzerinde, Yahudi olmayan kurtarıcılar ve Holokost kurbanlarını onurlandırmak için isimlerin kazındığı küçük metal yaprakları görün.

Son olarak, II. Dünya Savaşı sırasında gettoda ölenlerin mezarlarının yer aldığı, Kahramanlar Tapınağı’nın arka bahçesindeki mezarlığı ziyaret edin.

Neler dahil?
  • Sinagog, Kahramanlar Tapınağı, Raoul Wallenberg Anıt Parkı ve mezarlık rehberli turu
  • Sinagog, Macar Yahudi Müzesi ve mahzendeki geçici sergilere giriş
  • Kahramanlar Tapınağı, Raoul Wallenberg Anıt Parkı, Lapidarium ve sinagogun mezarlığına giriş

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *