24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: Kabul dahil Matthias Church Rehberli Tur

Macaristan’daki en ikonik kilise olan Matthias Kilisesi’nde rehberli turun keyfini çıkarın ve zengin tarihi hakkında bilgi edinin. Kilisenin çarpıcı benzersiz mimarisinin yanı sıra, oturduğu tepenin tepesinden Budapeşte silüetinin geniş manzaralarına…

Budapeşte: Kabul dahil Matthias Church Rehberli Tur

Öne çıkanlar
  • Macaristan’daki en sembolik Roma Katolik kilisesi olan Matthias Kilisesi’nin ustalıkla rehberli turunun tadını çıkarın
  • Yapının hareketli geçmişinden nasıl kurtulduğuna dair hikayeler duyun
  • Sisi ve İmparator Franz Josef’in eşlik ettiği sunağa hayran kalın
  • Kilisenin en seçkin ziyaretçilerinin basamaklarını takip edin
  • Binanın şaşırtıcı derecede ayrıntılı Gotik mimarisine hayret edin
Tam açıklama
Budapeşte’deki en güzel ve sembolik yerlerden biri olan Matthias Church’ta rehberli bir tura çıkın. Rehberinizle kilisenin önünde buluşun ve 13. yüzyılın ortasına kadar uzanan bu çarpıcı Gotik başyapıtın içine girerken hızlı girişin tadını çıkarın. Binanın neden Buda Meryem Ana Kilisesi olarak adlandırıldığını ve nasıl Macaristan’ın en ünlü ve en çok ziyaret edilen kiliselerinden biri olduğunu öğrenin.

Rehberinizden kiliseyle ve Türk işgali sırasında kulesinin minare işlevi görmesiyle nasıl camiye çevrildiğine dair etkileyici bilgileri dinleyin. Kilise daha sonra Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminde, Franz Joseph İmparatoru ve eşi Kraliçe Elisabeth’in bağışlarıyla yenilenmiştir. 20. yüzyılın başlarında, son Macar kralı ve karısı burada taçlandırıldı ve kilisenin sahip olduğu birçok taç giydirmenin anısına, Kraliyet Katedrali olarak da bilinir.

Kilisenin şaşırtıcı derecede ayrıntılı ve ayrıntılı mimarisinin yanı sıra 120 yıllık pencerelerin içinden geçen parıldayan güneş ışınlarına hayran kalacaksınız. Margaret Thatcher, Princess Diana, Japon İmparatoru Akihito ve St. John Paul II dahil kilisenin en seçkin ziyaretçilerinden bazılarının adımlarını izleyerek Dünya Savaşı sırasında bombaların nasıl zarar gördüğü gibi etkileyici tarihine dair daha fazla hikaye ortaya çıkar. II ve daha sonra 1950’lerde ve 70’lerde restore edildi. Sonunda, kiliseden dışarı çıkarken, tepenin üstündeki kilisenin eşsiz noktalarından Budapeşte’nin siluetinin nefes kesen manzaralarına hayran kalacaksınız.

Neler dahil?
  • Canlı rehberli tur
  • Kiliseye giriş bileti
Hariç olanlar
  • Teşekkürler
  • Otelden alma ve bırakma

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *