24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: Kule Erişimli St Stephen Bazilikası Turu

Çizgiyi atla ve Budapeşte’nin muhteşem panoramik manzarasını görmek için kubbesini ziyaret ederek özel bir Saint Saint Bazilikası gezisine çık. Tarihi öğrenin, güzel sanat eserlerine hayran kalın ve dünyadaki en eski insan elini görün.

Budapeşte: Kule Erişimli St Stephen Bazilikası Turu

Öne çıkanlar
  • Budapeşte’deki ana Katolik kilisesi olan Saint Stephen Bazilikası’nı ziyaret edin
  • Hızlı girişin tadını çıkarın ve değerli tatil zamanından tasarruf edin
  • Anıtsal sanat eserleri ve eserleri de dahil olmak üzere İngilizce rehberli bir tura katılın
  • Kubbeden şehrin panoramik manzaralarını hayranlıkla izleyin
  • Hazineyi ve tarihi sergiyi keşfedin
Tam açıklama
Saint Stephen’s Bazilikası önünde tur rehberinizle tanışın ve kilisenin içindeki rehberli turunuza başlayın. 19. yüzyılın 2. yarısında inşa edilen otel, anıtsal kubbesi ve güzel Neo-Rönesans mimarisi ile tanınan Budapeşte’nin en önemli noktalarından biridir. Ülkeyi 11. yüzyılda yöneten ve Macarları Hristiyanlığa dönüştüren ilk Macar kralı Aziz Stephen’ın doğal olarak mumyalanmış sağ eli olan Kutsal Sağ’ın gizemli kalıntısını görün. Gururlu bir ulusun 1000 yıllık Hıristiyan tarihi hakkında bilgi edinin.

19. yüzyılın sonlarına ait en iyi yerel sanatçılar tarafından yapılan birçok fresk ve heykelle süslenmiş, zengin altını gerçek altınla kaplı görmek için kilisenin içindeki rehberli turun tadını çıkarın. Daha sonra, bir asansöre binin ve kubbenin etrafındaki panoramik terasa rehberli turunuza devam edin;

Rehberli turdan sonra, biletinizi, kendi bazında keşfedebileceğiniz bazilika hazinesi ve tarih sergisine girmek için kullanabilirsiniz. Öngörülemeyen özel bir tören nedeniyle kiliseyi ziyaret edemezseniz, binanın tarihi hakkında bilgi sahibi olacağınız hazine ve tarih sergisinde rehberlik edilmiş bir turla ve binanın tarihi hakkında bilgi sahibi olacağınız Kardinal Mindszenty hakkında bilgi verilecek. Komünist rejim sırasında işkence gördü ve hapsedildi.

Neler dahil?
  • Bazilika içinde ve kubbenin etrafındaki gözetleme terasında İngilizce rehberli tur
  • Kiliseye giriş
  • Asansör kullanımı ve panoramik terasa giriş
  • Hazine ve tarihi sergiye giriş

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *