24/7 İletişim +905437872917

Budapeşte: Şehir Turu ve Parlamento Ziyareti

Budapeşte’nin simgelerini görün ve kıtasal Avrupa’nın en büyük parlamento binasını ziyaret edin. Bu yarım günlük turda Buda’nın Kale Bölgesini gezin, Gellért Tepesi’nden manzaralar seyredin, Kahramanlar Meydanı’nda durun ve Kraliyet Mücevherlerini görün.

Budapeşte: Şehir Turu ve Parlamento Ziyareti

Öne çıkanlar
  • Buda’nın Kale Bölgesinde bir yürüyüşün keyfini çıkarın
  • Gellért Tepesi’ni ziyaret ederek şehirden muhteşem manzaralar seyredin
  • Peşte merkezindeki ünlü Kahramanlar Meydanı’nı ve meydandaki Macar krallar ile düklerin heykellerini görün
  • Parlamento içerisinde iki dilde yürütülen rehberli bir turun keyfini çıkarın ve Macaristan Kraliyet Mücevherlerini görün
Tam açıklama
İki dilde yürütülen bu rehberli Budapeşte şehir turundaki ilk durağınız, bölgenin başlıca simgelerini görmek için kısa bir yürüyüşe çıkacağınız Kale Bölgesi olacak. Matthias Kilisesi’ni ve çevreden muhteşem manzaraları seyretmek için mükemmel bir yer olan Balıkçı Tabyası’nı ziyaret edeceksiniz.

Tur, şehrin muhteşem panoramasını izleyebileceğiniz Gellert Tepesi’nin üstündeki Citadella’ya yolculukla devam ediyor. Daha sonra, ünlü Budapeşte Merkez Hali’ni ve Avrupa’nın en büyük sinagogunu görmek için Elizabeth Köprüsü’nden Peşte tarafına geçeceksiniz ve ardından şehir parkına doğru bir yolculuk yapacaksınız.

Yolculuk sırasında Avrupa’daki en büyük termal spa’dan ve Budapeşte Hayvanat Bahçesi’nden geçerek, ünlü Macar krallarının ve düklerinin heykellerini bulacağınız Kahramanlar Meydanı’na ulaşın. Buradan, Andrássy Bulvarı’na devam edin ve Opera Binası ile Aziz Stephen Bazilikası’ndan geçerek Peşte merkezine gidin.

Parlamentoya vardıktan sonra, 1 saatlik rehberli tur için otobüsten tekrar ineceksiniz. Ünlü Macar mimar Imre Steindl tarafından tasarlanan bina, kısmen Westminster Sarayı’ndan ilham aldı ve dünyanın en büyük parlamento binasıdır. İçeride, muhteşem oturum odasını, zengin bir şekilde dekore edilmiş merkez merdivenleri ve büyük tonozlu salonu görün. Macaristan Kraliyet Mücevherleri ve Kutsal Macaristan Tacı’nın bulunduğu kubbe odayı da görme imkanı bulacaksınız.

Neler dahil?
  • Parlamentoya giriş ücreti
  • Profesyonel, iki dilli rehber
  • Macaristan Parlamento Binasında 1 saatlik tur
Hariç olanlar
  • Otele bırakma hizmeti
  • Yiyecek ve içecekler

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *