24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Bursa Çamlıkahve

Bursa Çamlıkahve

Bursa Çamlıkahve Nerede ?

Çamlıkahve, Zeytinabağı’nda Bursa’nın Mudanya’ya bağlı Trilye ilçesinde yer alıyor. Biraz unutulmuş, biraz farkında olunmayan bir yer olsa da, bilenlerin gitmekten kendini alamadığı biryer Trilye. Trilye’nin de en gözde en çok ziyaret edilen mekanı Çamlıkahve. Denizinin temizliği, manzaranın huzuru derken sanki şehir içinde bir cennet köşesine gelmiş gibi hissediyor insan. Haftasonları özellikle de hava güzelse oldukça kalabalık oluyor. Manzarası eşsiz ve Trilye’yi olduğu gibi görebiliyorsunuz. Deniz manzarasını söylememize gerek yok sanırım.

Kahvaltıdan yemeğe, biradan gözlemeye, cipsten çaya aklınıza gelecek herşey mevcut. Gözlemeleri ile ünlü Çamlıkahve. Uygun fiyatları ile uçsuz bucaksız bir deniz manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. İster çaybahçesinde, isterseniz daha uzun soluklu dinleme için, çam ağaçlarının gölgesindeki tahta masa ve banklarında vakit geçirebilirsiniz. Trilye köylü pazarında ismi ile anılan 1.kalite Trilye Sofralık Zeytinleri, zeytinyağı, ev sabunlarından da satın alabilir, hem ziyaret hem de ticaret yapabilirsiniz.

Çamlıkahve Kahvaltı Menüsü

Kahvaltı -Menemen -Sucuklu Yumurta – Sucuk – Gözleme (Kaşarlı) – Gözleme (Lorlu) – Patates Tava – Çerez – Dondurma

Sıcak İçecekler Çay -Türk Kahvesi – Nescafe – Ihlamur – Kuşburnu – Adaçayı

Soğuk İçecekler Coca Cola – Fanta – Diyet Cola -Gazoz -Ayran – Meyve Suyu – Soda – Meyveli Soda -Bira (Efes) – Bira (Miller)

Çamlıkahve  Fiyatları

Kahvaltı Fiyatı: 20 – 25 TL.

Yemek Fiyatları: 15 – 25 TL.

Bursa Çamlıkahve’ye Nasıl Gidilir ?

Adres: Tirilye (Zeytinbağı) / Mudanya / Bursa

Nasıl Gidilir? Mudanya tarafından Trilye’ye girdikten sonra hiçbir yere sapmadan beldenin içinde devam ediyorsunuz. Sağınızda bir benzin istasyonu solunuzda camiiyi geçtikten yaklaşık 100-150 metre sonra sağ yukarı işaret eden Çamlı Kahve tabelasını göreceksiniz. Buradan yokuşun sonunda Çamlı Kahve’ye gelmiş olursunuz.

Ulaşım: Deniz ve karayolu ulaşımının çok kolay ve rahat olduğu Mudanya İlçesi ve Trilye Beldesine, karayolunu kullanarak ulaşmak isteyenler, eğer İstanbul’dan Bursa yönüne geliyorlarsa Gemlik’i 3 km. geçtikten sonra Engürücük sapağından girerek Kurşunlu, Güzelyalı, Mudanya üzerinden Zeytinbağı’na varabilirler. Diğer yönlerden gelenlerin Bursa içerisinden Mudanya yoluna girmeleri gerekiyor.

Bursa’nın şirin bir ilçesi olan Mudanya’nın Bursa merkeze uzaklığı sadece 18 kilometre ve otomobille yaklaşık 20 dakika sürüyor. Eğer ulaşımı toplu taşıma araçları ile gerçekleştirmek istiyorsanız. Bursa Organize Sanayi Bölgesi Metro istasyonu’ndan Mudanya’ya her 10 dakikada bir, Zeytinbağı’na ise her 45 dakikada bir seferler düzenliyor.

Mudanya’ya deniz ulaşımı da gayet rahat ve kolay. Sabah ve akşam karşılıklı feribot seferlerinin düzenlediği Mudanya Güzelyalı iskelesinden, Bursa-İstanbul Feribot seferleri ile Mudanya’dan İstanbul’a yada İstanbul’dan Mudanya’ya gitmek sadece 1.5 saat sürüyor.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *