24/7 İletişim +905437872917
Bursa Koza Han

Bursa Koza Han Tanıtımı

Bursa’nın tarihinde önemli bir yere sahip olan Bursa Koza Han, turistlerin ziyaret ettiği ilk yerler arasındadır.

Bursa Koza Han Tanıtımı

1491 yılında ll.Beyazıt tarafından yaptırılan Bursa Koza Han’ın Bursa ünlü ipek kumaşlarıyla bir bağlantısı vardır. Kurulduğu yıllarda ipek böceği kozalarının satılıp, kozalardan elde edilen ipek kumaşları yapılırdı. Bursa Koza Han, 2 katlı olup 95 odalıdır ve günümüzde de hala ipekçilik alanında faaliyetlerine devam etmektedir. 2. Katında ipek mamülleri satılmaktadır ve alt katında kafeteryalar bulunmaktadır.

Gezilecek en önemli ve en etkileyici yerlerden biri olan Koza Han Bursa Ulu Camii ile Orhan Camii arasındadır. Bu noktayı gezdikten sonra; Ağlayan Çınar’ı, Nikaia Antik Kenti’ni, İznik Kalesi’ni, Oylat Şelalesi’ni, Reşat Oyal Parkı’nı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ni, İnegöl Ormanları’nı ve Sansarak Kanyonu’nu gezebilirsiniz. Tatiliniz sırasında Bursa’nın hem doğal güzelliklerini hem de tarihi mekanlarını görerek farklı ve eğlenceli zamanlar yaşayacaksınız.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *