24/7 İletişim +905437872917
Bursa Sansarak Kanyonu

Bursa Sansarak Kanyonu

Bursa Sansarak Kanyonu Nerede  ?

Sansarak Kanyonu muhteşem doğasıyla hafta sonu kamp veya kanyon gezisi yapmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. İnanılmaz doğası ve zorlu nitelikteki parkurlarıyla doğa severleri üzerine çekmektedir. İstanbul’a üç saat uzaklığındaki Sansarak Kanyonu, el değmemiş tabiatı ile sizleri bekliyor. Sizde iş stresinden bunaldıysanız, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla Sansarak Kanyonun’da keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Ormanın derinliklerinde bulunan saklı cennet, Sansarak Kanyonu İznik’e bağlı Sansarak Köyü’nde yer alıyor. Yedi km uzunluğundaki zor nitelikli trekking parkuru doğayla iç içe saatler geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca bu parkur en zor trekking alanlarından biri olarak biliniyor. Kanyon turuna başlamadan önce beş yüz yıllık Osmanlı köyü Sansarak’ta bulunan köy evlerinin atmosferi sizleri yıllar öncesine götürüyor. Köy kahvehanesinde odun ateşinde bir çay içmek tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.

Yedi saatte bitirilen kanyonda tek başınıza gezemiyorsunuz. Uzun yolculukta sizlere eşlik edecek bir rehber şartı aranıyor.

Bursa Sansarak Kanyonun’da Ne Yenir ?

Köyden doğa yürüyüşü için erzak alabilme imkanına sahipsiniz. Trekking için önerilen menü; kara fırında yapılmış köy ekmeği, keçi peyniri, tamamen organik olarak yetiştirilen domates, sivri biber kanyon gezisinin vazgeçilmez menüsü.

Bursa Sansarak Kanyonu’na Tur Fiyatları Nelerdir ?

Tur Fiyatları :85 TL

Nakit Ödeme :80 TL

Single İndirimi :0 TL

Çocuk İndirimi :45TL

Bursa Sansarak Kanyonu’na Nasıl Gidilir ?

Sansarak Kanyonu’na ulaşabilmek için İznik İlçe merkezinden Bilecik Osmaniye yoluna takip etmeniz gerekir. Yolun başlangıç kısmından bir iki kilometre sonra ‘Sansarak’ tabelasından sola dönüş yapın, yaklaşık yirmi kilometre sonra kanyona varabilirsiniz. Yol boyunca sizlere eşlik edecek olan ‘İznik Gölü’ harika manzarasıyla doğa severleri büyülecek. Şahsi aracınızla İstanbul’dan günübirlik gezi organizasyon yapan tur şirketleri ile gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *