24/7 İletişim +905437872917
canakkale-adalar-turu

Çanakkale Adalar Turu

Çanakkale Adalar Turu, İstanbul çıkışlı hareketli Bozcaada ve Gökçeada turları kapsayan 2 gün 1 gece Ege Adaları tur programı.

Adalar Turu Çanakkale

Yaz ayları boyunca her Cuma akşamı İstanbul‘dan hareket ediyoruz. Çanakkale‘de 1 gün Bozcaada ve 1 gün de Gökçeada turu yapıyoruz. Pazar akşamı ise geri dönüyoruz.

Tur Tarihi: Her Cuma
Hareket Saati: 00.30 – 01.00
Bitiş: Pazar Günü 23.00 – 24.00

Adalar Turu Çanakkale

İstanbul Çanakkale arasındaki yolculuk süresi yaklaşık 4-5 saat arası sürmektedir. Çanakkale adalar turu programımız 2 gün 1 gece konaklamalıdır.

Bozcaada Turu

“Tanrı insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada’yı yarattı.” HEREDOT

Bozcaada Turu

Bozcaada Turu

Sabah saatlerinde Çanakkale merkeze ulaşıyoruz ve kahvaltı için yaklaşık 1 saatlik mola veriyoruz. Mola sonrasında Geyikli‘ye hareket ediyoruz. Geyikli “Eyvah Eyvah” filminden sizlere tanıdık gelecektir. Burada bulunan iskeleden feribota binerek Bozcaada‘ya hareket ediyoruz.

Bozcaada‘ya varışımız sonrası öncelikle rehberimiz eşliğinde Bozcaada turu yapıyoruz. Şehir turumuzda aşağıdaki noktaları gezip görme ve tanıma şansımız olacaktır.

 • Bozcaada Kalesi
 • Tarihi Rum Evleri ve Sokakları
 • Tarihi Rum Ortodoks Kilisesi
 • Alay Bey Cami

Rehberimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Bozcaada şehir turu sonrası alışveriş, öğle yemeği ve yüzme için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Bozcaada‘nın tarihi sokaklarında zaman geçirirken, dileyen misafirlerimiz de Ayazma Plajı’na giderek serin sularda yüzmenin keyfine varabilirler.

Bozcaada turu tamamlandıktan sonra tekrar feribot ile Geyikli‘ye dönüş yapıyoruz. Geyikli‘ye ulaştıktan sonra aracımıza binerek Çanakkale‘ye hareket ediyoruz. Şehir merkezinde otelimize yerleşiyor ve istirahat ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Çanakkale Kordon Boyunda keyifli bir akşam yürüyüşü yapabilir ve bir yorgunluk kahvesi içebilirler.

Gökçeada Turu

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak hareket ediyoruz. Feribota binerek aracımızla birlikte Kabatepe Limanına ulaşıyoruz. Tekrardan feribota binerek Gökçeada‘ya geçiş yapıyoruz. Varışımız sonrası rehber eşliğinde Gökçeada Turu programımıza başlıyoruz.

“Rum köylerinin boş sokaklarında yürürken buranın “Dünyanın en sakin adası” olduğunu anımsayıp, puslu manzaralar, huzur, yerel lezzetler, taş Rum evleri, dibek kahvesi, çekici ada atmosferinin Gökçeada’daki yansımaları, denizden dar bir kara parçasıyla ayrılan Tuz Gölü manzarası ve flamingoların görülmeye değer olduğuna karar vereceksiniz…”

Gökçeada Turu

Gökçeada Turu

Rehberimiz ile birlikte yapacağınız Gökçeada turu programı ile aşağıda yer alan noktaları gezip görebileceksiniz.

 • Tarihi Kaleköy
 • Eski Bademli Köyü ( Gliki )
 • Aydıncık Plajı ve Çamur Banyosu
 • İki Tepeli Dereköy
 • Rum Köyü Tepeköy
 • Pınarbaşı (İspilya)
 • Zeytinli Köyü

Rum kültürü, tarihi ilginizi çekmiyor yada doğa sporları ile ilgileniyorsanız, Gökçeada sizin için de seçeneklere sahip. Gökçeada turu programında grubunuzdan ayrılarak bireysel olarak da devam edebilirsiniz. İşte doğa sporu seçenekleriniz;

 • Türkiye’nin tek su altı milli parkında dalış yapabilirsiniz.
 • Gökçeada doğası içerisinde trekking yada ATV motor gezisi yapabilirsiniz.
 • Gökçeada plajlarında Windsurf yapabilirsiniz.

Rehber eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Gökçeada turu programında yine öğle saatlerinde yemek ve yüzme için mola vereceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra ise feribot ile Kabatepe‘ye geçiş yapacağız. Varışımız sonrası İstanbul‘a hareket edeceğiz. İstanbul‘a ulaşım sonrası bir sonraki tur organizasyonumuzda tekrar bir araya gelmek dileğimizle Çanakkale Adalar Turu programımızı sonlandıracağız.

ADALAR TURU ÜCRET DETAYLARI

250 TL KİŞİ BAŞI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
-1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
-Feribot Geçişleri
-Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
– Öğle ve Akşam Yemekleri
– Kahve, Alış-veriş ve Diğer Harcamalar, Spor Aktiviteleri
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

KAYNAK: Çanakkale Adalar Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *