24/7 İletişim +905437872917
gunluk-midilli-turu

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale Rehberlik Hizmeti:Çanakkale Şehitlikleri ve Savaş Alanları rehberlik hizmetinin en çok ihtiyaç duyulduğu alanlardan bir tanesidir. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı çok geniş bir alan, alan hakkında bilgi almak, tanımak, tarihi dinlemek ve en önemlisi de o anı hissedebilmek için Rehberlik Hizmeti almanız çok önemlidir.

Çanakkale Rehberlik Hizmeti

Çanakkale rehberlik hizmeti faydaları; Çanakkale Boğazı tarih boyunca pek çok olaya şahitlik etmiş bir coğrafya. Bu coğrafyanın bizler için en önemli noktası ise kuşkusuz Gelibolu Yarımadası. Coğrafyayı tanıyabilmek için bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Çanakkale rehberlik hizmeti size tarihi değerleri daha iyi tanıtacaktır. Etrafınızda o kadar çok obje ve doğal yapı göreceksiniz ki, merak etmemeniz elinizde olmayacak. Alanda bir çok noktada tanıtıcı yazı ve tabela aslında var. Ancak sürekli güncellenir vaziyette değiller. Gerek teknik gerekse ekonomik koşullar, bilgiler güncellendikçe tabelaların ve diğer nesnelerin güncellenmesine engel oluşturabiliyor. Güncel bilgileri konunun uzmanından, profesyonel bir rehberden dinlemek sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Rehberlik Hizmeti ve Tarih

Çanakkale Rehberlik Hizmeti ve Tarih; Çanakkale Savaşı hakkında yazılmış binlerce tarih kitabı yayınlanmış durumdadır. Üniversitelerin tarih bölümleri Çanakkale hakkındaki kaynakları Osmanlıca’dan Türkçe’ye sürekli çevirmeye devam ediyorlar. Her gün yeni bir kaynaktan yeni bir bilgi ekleniyor. Aynı zamanda Genel Kurmay Başkanlığı da belirli açıklamaları kendi arşivlerinden yapıyor. Askeri kaynaklı tarih bilgileri de sürekli güncelleniyor. Mesleği rehberlik olan çalışma arkadaşlarımız güncel olarak ilgili kaynaklardan bilgi alıp kendilerini ve bilgilerini de sürekli güncel tutmaya çalışıyorlar. Bu da tarihi sizlere en iyi şekilde anlatmalarını sağlıyor. Çanakkale Savaşı hakkında tarihi bilgi almanız için profesyonel bir rehberden hizmet almanız size çok faydalı olacaktır.

Not:

Profesyonel Rehber den kasıt ettiğimiz; Turizm Bakanlığı‘na bağlı, eğitimini üniversite de tamamlamış, gerekli koşulları yerine getirerek mesleki yeterlilik belgesine sahip olmuş ve mesleği Rehberlik olan kişilerdir. GuruplardaProfesyonel Turist Rehberi zorunluluğu vardır. Ancak bireysel olarak gelen ziyaretçiler Alan Kılavuzu hizmeti de alabilirler. Sitemizin arama kısmından Alan Kılavuzluğu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Rehberlik Hizmeti Güncelleme

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı statü değiştirerek Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı olmuştur. Bu nedenle yasal olarak Milli Park statüsü sona ermiştir. Milli Park statüsünün ortadan kalkması ile birlikte Alan Kılavuzluğuda tamamen ortadan kalkmış bulunmaktadır. Çanakkale rehberlik hizmeti alabilmek için mutlaka bir profesyonelturist rehberi temin etmeniz gerekmektedir. Kendisini rehber olarak tanıtan kişilere itibar etmemeniz ve mutlakaTurizm Bakanlığı kokartını sormanız gerekmektedir. Aksi durumlarda ihbar için ÇARO‘ya başvuru yapabilirsiniz.

Rehber Ücretleri sayfamızdan ücret tarifesine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *