24/7 İletişim +905437872917

Canı sıkılan 112’yi arıyor!

İzmir’de 2014 yılında 112 Acil Servis telefonlarına gelen aramaların doğruluk oranı şaşkınlık yarattı.

Yeni Asır’dan Tansu Edip Gökbudak’ın haberine göre İzmir 112 Acil Servis telefonlarına günde ortalama 16 bin kişinin ihbarda bulunduğunu söyleyen yetkililer, “Ancak ne yazık ki çağrıların büyük bir bölümünü acil müdahaleye ihtiyacı olmayan kişiler oluşturuyor. İhbarların sadece 580’ine ambulans çıkış izni veriliyor” dedi.

Yetkililer canı sıkılanın, uykusu tutmayanın 112’yi aradığını söyleyerek, “Kiminin kafası bozuluyor alkol alıyor personelimize hakaret ediyor. En son geçtiğimiz yıl bir kişi uyku tutmuyor diyerek 112 acil servisini arayarak kadın personele sözlü cinsel tacizde bulundu. Taciz olduğu zaman personelimiz ‘Beyaz Kod’ sistemini devreye soktu. Bu sistem işlediğinde durum hem Sağlık Bakanlığı’na hem de hukuk birimine iletiliyor. Yapılan incelemeler sonunda da bu kişiye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi” dedi.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *