24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Ciltteki lekelere ‘badem’li

Ciltte oluşan lekeler, güneşin sizi her zamankinden fazla etkilemesi, büyüyen gözeneklerle birlikte değişen cilt renkleri.

Sözcü’de yer alan habere göre bunların hepsi yaşlanmaya başlandığının, geri dönmez bir yola girildiğinin de belirtisi. Oysa bu süreci uzatmak kesinlikle elinizde. Eğer cildinizin rengini açmaya çalışmıyor, doğanın yıpratıcı etkilerine karşı hiçbir şey yapmıyorsanız sonuçları sizi üzebilir.

İlle de yüksek bedel ödeyip kozmetik kremleri kullanmak zorunda değilsiniz. Doğanın cömertçe sunduğu bitkiler arasında çok beyazlatıcı var. Örneğin, badem yemişi bir beyazlatma aracı!

Malzemeler ve hazırlanışı;

Yarım fincan bademi suya koyun ve 1 gece bekletin. Ertesi gün havanda iyice dövün. (Mikserde de öğütebilirsiniz) Üzerine 1 küçük çay bardağı kaynar su dökün. Ortaya çıkan bulamaca yarım limon suyunu ekleyin. Yüzünüze sürün, 30 dakika sonra yıkayın. Düzenli kullanımda cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *