24/7 İletişim +905437872917

Computex 2014 : Segway’e yeni bir rakip Pinwheel

Yüzyılın icadı olarak lanse edilen ancak beklenen etkiyi yapamayan Segway, son kullanıcıya hitap etmiyor olsa da AVM gibi büyük alanların kontrolünde sıkça tercih ediliyor. Pratik ve fazla yer kaplamayan bu araçlara bir yenisi Computex 2014 fuarında eklendi.
Çinli TopJoy firması tarafından geliştirilen Pinwheel adlı araç tek tekerlekli olması ile dikkat çekiyor. Kişinin ağırlığını verdiği noktaya göre hareket eden Pinwheel, ayaklık kısmına eklenen tekerleklerle yeni öğrenenler için kolaylık da sağlıyor.
Saatte 22 km hıza ulaşabilen cihazın bataryası 4 saat kullanım sunarken, USB üzerinden mobil cihazlarınızı da şarj edebiliyorsunuz. Cihazın herhangi bir tutulacak gidonu bulunmuyor. Bunun yerine taşınabilirlikten ödün vermemek için bir askı aparatı sunuluyor. Bir süre çalıştıktan sonra kolay bir şekilde askıya tutunarak aracı kullanmak mümkün oluyor. 
10kg ağırlığa sahip olan araçta bir taşıma kulbu da mevcut. Böylece hızlı bir şekilde aracı taşımaya hazır hale getirebiliyorsunuz. Fiyatı 295$ olan araç şimdiden büyük ilgi görmüş durumda ve global olarak satışa sunulması da düşünülüyor.    

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *