24/7 İletişim +905437872917
damlataş mağarası

Damlataş Mağarası Tanıtımı

Antalya’da bulunan Damlataş Mağarası yerli ve yabancı turistlerin tatilleri sırasında oldukça yoğun ilgi görmektedir.

Damlataş Mağarası Tanıtımı

Alanya’nın içerisinde bulunan Damlataş Mağarası, 1948 yılında vapur iskelesi inşaatında kullanılan bir taş ocağı olarak kullanılıyordu. Bu bilgiye, şu anki yerinde dinamit patlaması sonucu ulaşılmıştır. Damlataş Mağarası hakkında ilk araştırma yapan isim Galip Dere tarafından gerçekleştirilmiştir. İkinci dünya savaşı döneminde ortalığa atılan gaz bombalarından korunmak isteyen astım hastası Almanlar, burada şifa bulurlarmış. Bu haberi okuyan Galip Dere mağarayı sağlık incelemelerinden geçirmiştir ve sonunda mağaranın astıma iyi geldiği tespitinde bulunmuşlardır.

Göz kamaştırıcı sütunları insanı kapalı küçük bir gezegende hissettirir. Başka bir gezegende yaşanmış bir hayata tanık olmak sizi fazlasıyla derinlere götürecek. Her adımda kalbinizde yoğunlaşan heyecanı hissedeceksiniz. Antalya’nın tarihi yerlerinden en çok etkileyenler arasında olan Damlataş Mağarası bir süre için sizi kendi yaşadığınız tarihten koparıp faklı bir yaşam alanına sürükleyecek.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *