24/7 İletişim +905437872917
davutoğlan köprüsü

Davutoğlan Köprüsü Tanıtımı

Davutoğlan Köprüsü, Ankara’nın Nallıhan ilçesinde bulunan Sarıyar Baraj Gölü’nün uzantısı üzerinde bulunuyor. Kemer şeklinde bir görünüme sahip olan köprü, çelikten yapılma.

Davutoğlan Köprüsü Tanıtımı

Davutoğlan Köprüsü’nün oldukça görkemli bir manzarası var. Erozyon bölgesinin en güzel izlenildiği yer burası. Köprünün üzerine geldiğinizde, Kıztepe ve çevresi adeta bir görsel şölene dönüşüyor. Özellikle kış mevsiminde kırmızıya çalan toprak ve kayalar, bembeyaz karlarla harmanlanarak, büyüleyici manzaralar sergiliyor.

Köprünün tam karşısında bulunan bölgenin ilginç bir jeomorfolojik yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Davutoğlan Köprüsü, Kıztepe’nin eteklerine doğru yapılacak yürüyüş için de harika bir başlangıç noktası.

Eğer yolunuz Nallıhan’a düşerse, Davutoğlan Köprüsü’nü de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *