24/7 İletişim +905437872917
Dirsekbükü Koyu

Dirsekbükü Koyu Tanıtımı

Dirsekbükü Koyu, Hisarönü Körfezi’nin güney batısındaki yer alan korunaklı bir koydur. Ağıl Burnu’nun hemen güneyinde yer alan Dirsekbükü, batıya dönen girintisi ile çizme şeklinde devam etmektedir.

Dirsekbükü Koyu Tanıtımı

Dirsekbükü Koyu, hava şartları nasıl olursa olsun bölgenin neredeyse en korunaklı bir koy durumundadır. Ancak kuvvetli kuzey rüzgarlarında soluğan alır. Dirsekbükü Koyu’nun yolu yoktur ve öylesine bakir bir yerdir.

Dirsekbükü Koyu’nun en dibi tamamen kumdur. Suyu, denizin temizliği ve korunaklı olmasından dolayı tekneler tarafından çok ziyaret edilir. Özellikle de mavi yolculuk tekneleri tarafından mutlaka uğranılan bir rotadır.

Dirsekbükü Koyu’nun güney tarafında bir girinti plaj oluşmuştur. Burada genelde balıkçı tekneleri ve köy ekmeği yapan köylülerin tekneleri durur. Burası çok korunaklı ve güzeldir. Koyun sonunda bir tesis bulunmaktadır. Tesisin önünde bir rıhtım vardır. Bu rıhtımın güney tarafı çökmüş, suyun altında kalmıştır. Rıhtımda taş bir ekmek fırınının yanından, koya hakim elektriği, yolu ve suyu olmayan dağın bir kenarına yapılmış restorana çıkılır. Görüntü mükemmeldir. Koyun dip yapısı, makilik yamaçları ve serinletici havası burayı çok tercih edilen bir yer yapmıştır. Denizinin de serin olduğu bu koyda gerçek anlamda tatil yapabilir ve dinlenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *