24/7 İletişim +905437872917
Dubai Akvaryum, Sualtı Bahçesi&Buz Pateni Tam Gün Turu

Dubai Akvaryum, Sualtı Bahçesi&Buz Pateni Tam Gün Turu

Genel Bakış

Dünyanın en büyük kapalı akvaryumlarından biri olan, 10 milyon litrelik Dubai Akvaryum Tankı’nı keşfedin. Yerin altındaki Akvaryum Tüneli’ne gidin, köpekbalıkları, vatozları besleyen dalgıçları seyredin. Dubai Mall’da buz pateni yapın.
BAE tatilinizde Dubai Akvaryumu’nu ziyaret ederek eğlenceli bir günün tadını çıkarın. Akvaryum Tüneli boyunca yürüyerek sualtı yaşamının çeşitliliğine hayret edin ve tesisin ekolojik bölgelerini deneyimleyin. Ardından 2 saatlik paten seansı için kapalı Olimpik buz pistine gidin.

Akvaryum Tankı
Dubai Mall’un zemin katında bulunan 10 milyon litrelik Dubai Akvaryumu tankı, dünyanın en büyük kapalı akvaryumlarından biridir. İçlerinde 400 köpekbalığı ve vatozun da bulunduğu binlerce su hayvanına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda akvaryum için bir övünç kaynağı olan, dünyanın en büyük kaplan kum köpek balığı koleksiyonuna sahiptir.

Akvaryum tankının önünde bulunan, Guinness Dünya Rekoru’na sahip akrilik panel, Dubai Mall’un her 3 seviyesinden herkese ücretsiz görüntüleme sağlar. Bu panel 48 metrelik yürüyüş tüneliyle beraber, tank yüzeyinin 11 metre altından 270-derecelik bir manzara sunar.

Dilerseniz, ayaklarınızın altında tanktan eşsiz manzaralar sunacak olan, tercihe bağlı cam-tabanlı tekne gezisine katılabilirsiniz. Eğer tanka dalış deneyimi yaşamak isterseniz, kafes dalışı deneyimini tercih edebilirsiniz (Tercihe bağlı aktivitelerin ek ücrete tabi olduğunu unutmayın).

Eğer maceraperest iseniz, programınıza köpekbalığı dalışını ekleyebilirsiniz. Bu hayatınızın fırsatı size metrelerce büyüklükte köpekbalıkları ve vatozları içeren bir çeşitlilik sunacak.

Akvaryum Tüneli
Dubai Akvaryumu ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, büyüleyici deniz ortamını mükemmele yakın biçimde yeniden yaratıyor ve size içerisinde yürüme fırsatı veriyor. Dubai Mall’un zemin katında bulunan 48 metrelik Akvaryum Tüneli, sizi yerin 11 metre altına götürecek.

Köpekbalıklarını ve vatozları besleyen dalgıçları izleyin ve şaşırtıcı sualtı canlılarının sırlarını sizinle paylaşacak olan akvaryum eğitmeniyle tanışın.

Sualtı Hayvanat Bahçesi
Yaşam alanları nehirler ve okyanuslar olan şaşırtıcı varlıklar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağınız Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, su dünyasının içindeki seyahatinize devam edin.

Akvaryum Tankı’nın yukarısında, ikinci seviyede bulunan Sualtı Hayvanat Bahçesi sizi 3 ekolojik bölgeye götürecek. Burada; su samurları, piranha, Humboldt penguenleri, Caiman timsahları, deniz aslanları, dev örümcek yengeçleri, denizatları, yılan balıkları, okçu balığı, arapayma, su sıçanları, kürek balığı, çiklitler ve çok daha fazla su hayvanını göreceğiniz 40 ayrı sergi bulunmakta.

Akvaryumun üzerindeki cam bir zeminden, 10 milyon litrelik tankın içine, aşağıya doğru bakın. Çocuklar buna bayılacak!

Yağmur Ormanı
Etrafı en olağanüstü birçok tatlısu canlılarıyla çevrili, el değmemiş bir nehir yatağının kıyılarında yürüdüğünüzü hayal edin. Tehlikeli piranha, dev kedibalığı, oyuncu su samurları, su sıçanları ve daha fazlasıyla tanışın!

Kayalık Kıyı
Burası denizle karanın buluştuğu, sadece çetin olanın hayatta kalabildiği, kayalık ve sert bir çevre. Bir Humboldt penguen kolonisini ziyaret edin ve birkaç dev örümcek yengeci görün. Eğer ellerinizin ıslanması problem değilse, aynı zamanda çevreyi keşfedebilir ve daha cesur bazı kaya havuzu hayvanlarına dokunabilirsiniz.

Dubai Buz pisti
Dubai Mall’un yeni sansasyonel Olimpik buz pistinde, ruhunuzu buz üzerinde özgür bırakın. Her ne yapmak isterseniz; paten kaymayı öğrenmek, tekniğinizi mükemmelleştirmek, buz hokeyi oynamak, arkadaşlarınızla sosyalleşmek veya sadece güzel vakit geçirmek, bu muhteşem mekan yılın herhangi bir zamanı vakit öldürmek için en soğuk yer.

Dahil Olanlar

 • Dubai şehrindeki oteller ile Dubai Mall arası gidiş-dönüş transferleri
 • Sualtı Hayvanat Bahçesi’ne giriş ücreti
 • Dubai Akvaryum Tüneli’ne giriş ücreti
 • Dubai Mall Buz Pisti’ne giriş ücreti ( 2 saatlik halka açık buz pateni seansı)
 • Kişi başı bir şişe su

Dahil Olmayanlar

 • Yemekler
 • Cam zeminli tekne gezisi bileti (Sualtı Hayvanat Bahçesi)
 • Jabel Ali veya diğer emirliklerden transferler
 • Bahşişler

Aklınızda Bulunsun

Dubai Buz Pisti Saatleri

Pazar-Çarşamba halka açık seanslar:
10:00-12:00
12:15-14:15
14:30-16:30
17:30-19:30
20:00-22:00

Perşembe halka açık seanslar:
11:15-13:15
13:30-15:30
17:00-19:15
19:45-22:00

Cuma ve Cumartesi halka açık seanslar:
17:00-19:15
19:45-22:00

Aktivite Özellikleri

 • Dünyanın en büyük kapalı akvaryumlarından birini görün
 • Sualtı Hayvanat Bahçesi’ndeki büyüleyici deniz yaşamını keşfedin
 • Yağmur Ormanı’nı ve Kayalık Kıyı’yı ziyaret edin
 • Dubai Mall Buz Pisti’nde, kapalı mekanda buz pateninin keyfini çıkarın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *