24/7 İletişim +905437872917
Dubai Şehir Turu ve Barbekülü Çöl Safarisi

Dubai Şehir Turu ve Barbekülü Çöl Safarisi

Genel Bakış:

Bu 4.5 saatlik tur ile Dubai’nin ünlü turistik yerlerini keşfedin. Dubai Marina, Dubai Şehir Merkezi, Burj Khalifa ve Dubai Alışveriş Merkezi’ni görün. Barbekü büfesi dahil olan muhteşem bir çöl safari macerası yaşayın.

Açıklama:

Bu 4.5 saatlik tur ile Dubai’nin etkileyici geleneksel ve modern kontrastlarını keşfedin. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’yı görün ve Dubai Marina’ya giderek mest olun. Jumeirah Beach Residence’dan saat 11:00’de başlayacak olan tur Dubai Marina gezisi ile devam edecektir. Dubai Marinası adını çok büyük olan marina sahiline borçludur. Birkaç küçük tekne rıhtımının yanı sıra çok sayıda restoran, kafe ve butik vardır. Neredeyse 4 kilometre uzanan bir suni kanala ve yaklaşık 120.000 metre kare olan bir alışveriş merkezine sahiptir. Çarpıcı mimarisi ile gerçek bir cazibe merkezi olan Dubai Marinası’nın inşası 2003 yılında başlamış günümüze dek sürmüştür. 200 gökdeleni ve yüksek binaları ile muhteşem Dubai silüetine hayran kalacaksınız. 1.200 dükkanı ve restoranı bulunan dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Alışveriş Merkezi’ne metro ile gidebilirsiniz. Büyüleyici sualtı dünyasına ve bahçesine hayran kalacaksınız. Dubai Alışveriş Merkezi’ndeki bu akvaryum Guinness Dünya Rekoru’na giren dünyanın en büyük akvaryumlarından biridir. Dubai’nin yeni ve modern şehir merkezine götürüleceksiniz. Alışveriş merkezinin yanı sıra gökyüzüne doğru yükselen Burj Khalifa’yı göreceksiniz. Ocak 2010 yılındaki açılışından bu yana Burj Khalifa çarpıcı tasarımı ile yeni Dubai Şehir Merkezi’ni vurgulayarak dünyanın en yüksek gökdeleni olmuştur. Saat 15:30-15:45 civarında çölde heyecan verici bir yolculuk yapacaksınız. Çölün kalbi altın kum tanelerinden geçerken nefes kesen gün batımını izleyerek unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Çöl kampının girişinde su, çay ya da kahve gibi alkolsüz içecekler alabilirsiniz. Kısa bir deve sürüş keyfini ve geleneksel kına sanatını deneyin. Tur sonunda Arapça bir oryantal dans gösterisi ve barbekü büfesi ile lezzetli bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra saat 21:00 civarında otele bırakılacaksınız.

Dahil Olanlar:

• Ücretsiz otelden araçla alınma ve otele araçla bırakılma
• Tur rehberi
• Arazi araçları ile çöl safarisi
• Deve yolculuğu
• Kına boyası
• Barbekü
• Su
• Alkolsüz içecekler, kahve, çay
• Oryantal dans gösterisi

Dahil Olmayanlar:

• Öğle yemeği
• Alkollü içecekler
• Bahşişler

Aklınızda Bulunsun:

Çöl Haziran-Eylül arası çok sıcak olurken Kasım-Ocak arası çok soğuktur. Çöl kampında sadece ikram olacağından yolculuk için lütfen yanınıza su ve atıştırmalık bir şeyler almayı unutmayın.

Aktivite Özellikleri:

Bir tarafta eski Arap geleneklerini diğer tarafta genç, dinamik ve modern Dubai dünyasını keşfedin

Modern Dubai Marinası’nı ve Burj Khalifa gibi Dubai’nin en güzel manzaralarını keşfedin

Deve yolculuğu, büyüleyici oryantal dans gösterisi ve lezzetli barbekü büfesi ile heyecan verici bir çöl safarisi yaşayın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *