24/7 İletişim +905437872917
Dubai'den: Özel Tam Gün Abu Dabi Turu

Dubai’den: Özel Tam Gün Abu Dabi Turu

Genel Bakış:

Bu tam gün Dubai-Abu Dabi turuyla Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentini keşfedin. Eski gelenekler ve etkileyici binaları ve gökdelenleri ile yeni, modern Abu Dabi arasındaki karşıtlıkları tecrübe edin.

Açıklama:

Bu tur, Birleşik Arap Emirlikleri başkentine ve kentin bulunduğu adaya genel bir gezinti sunar. Tur rehberiniz, Dubai’deki otelinizin lobisinde 08.30’ta sizinle buluşur ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük kenti olan Abu Dabi’yi dolaşırken size rehberlik eder.

Abu Dabi’ye vardıktan sonra, ilk durağınız ibadet yapmak isteyen 30.000’den fazla kişiye ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük camilerinden biri olan Şeyh Zayed Camii’dir. Bu cami, tamamen mermerle kaplanmıştır ve birçok karmaşık İslami dekorasyon öğesi içerir.

Ardından şehir merkezine doğru yola çıkarsınız. Küçük bir müze olan Heritage Village müzesinde, nüfusun petrolün yaygınlaşmasından önceki geleneklerine dair fikir edinebilirsiniz. Daha sonra, yelkenli limanında ve meşhur Emirates Palace’ta fotoğraf molasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Tur, pırıl pırıl beyaz camiler, cam duvarlı ofisler ve zarif çok katlı apartmanlar boyunca dalgakıranın üstüne doğru muhteşem bir kıyı gezintisi ile devam eder. Burada, kentin olağanüstü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Turun sonunda, meşhur insan yapımı Saadiyat Adası’nı ziyaret edersiniz. Buraya çok sayıda otelin yanı sıra, Louvre Abu Dabi ve Guggenheim gibi müzeler içeren bir kültür merkezi de kurulacaktır.

Dubai’ye geri dönmeden önce, Formula 1 pistinin ve Ferrari World’un bulunduğu Yas Adası’nı da ziyaret edersiniz.

Dahil Olanlar:

• Dubai’deki otelden araçla alma ve bırakma
• Klimalı arabalar (en fazla 8 kişi) veya klimalı otobüsler (daha büyük gruplar için) ile transferler
• Almanca konuşan tur rehberi
• Tüm vergi ve hizmet ücretleri
• Su
• Ferrari World biletleri (tur seçeneğine bağlı olarak)

Dahil Olmayanlar:

• Emirates Palace’ta ikindi kahvaltısı
• Hediyelik eşyalar

Aklınızda Bulunsun:

Şeyh Zayed Camii ziyaretinde kıyafet zorunluluğuna lütfen uyun.

Lütfen aklınızda bulunsun: Emirates Palace’ta saat 14.00’de öğle yemeğini kapsayan seçenek için rezervasyon yaptırdığınız takdirde çay, farklı mezeler ve içeceklerden oluşan bir öğün sunulacaktır.

Aktivite Özellikleri:

Dünyanın en büyük camilerinden biri olan Şeyh Zayed Camii’ni ziyaret edin

Yerel halkın geleneksel yaşam tarzı hakkında yeni şeyler öğrenin

Yapay adaları ve çarpıcı modern binaları hayranlıkla seyredin

Ferrari World’de fotoğraf molasının keyfini çıkarın ve Formula 1 pistini görün

Güzeller güzeli Emirates Palace’a hayran kalın

Heritage Village müzesini keşfedin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *