24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Düzce Güzeldere Şelalesi

Düzce Güzeldere Şelalesi

Düzce Güzeldere Şelalesi Nerede ? 

İkinci uğrak yerimiz Güzeldere Şelalesi Mesire yeri yada Tabiat parkı olarak da geçmektedir.; Güzeldere Şelalesine geldiğinizde gözünüze çarpan ilk şey kayalara çarparak uğuldayan suyun sesi, dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla çevrili vadideki eşsiz manzara. Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’nün içerisindedir.Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 135 m. yükseklikten kademeli olarak dökülen suyun doğal görüntüsü ve değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye’nin sayılı büyük şelalelerindendir.

Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Güzeldere Şelalesi’nin ust noktası, denizden 600 mt yukseklikte. Yaz mevsiminde suyun debisi cok yuksek degil. Ancak Bahar ortasında karlar erimeye başladıktan sonra giderseniz oldukca yuksek bir debiyle karşilaşirsiniz.

Ön Bilgi: Gölyaka İlçesi Güzeldere Köyü Güzeldere Şelalesi Mevkiinde yer almakta olup 21 hektarlık alanı kapsamaktadır. Mesire Yeri olarak 28.12.1993 yılında Tabiat Parkı olarak 11.07.2011 yılında tescil edilmiştir.

Güzeldere Şelalesindeki Bazı Bitki Örtüleri: Nilüfer, süsen, düğün çiçekleri, kamış, nane, su mercimeği bitkilerinin yanı sıra; söğüt, dişbudak, kızılağaç, çınar gibi sucul karakterli ağaçlar.

Neler Yapılabilir?: Piknik, yürüyüş, manzara seyri, ahşap bambu evlerde konaklama, çadır kampı, kır gazinosu, kır kahvesi, büfe vs. alanda gerçekleştirilebilecek faaliyetlerdir.

 Düzce Güzeldere Şelalesi Giriş Ücreti

Giriş Ücreti: 5 TL. dir. Konaklamak İsterseniz, Bambu ve Köy evleri günlük olarak kiraya verilmektedir. Ücreti: 150 TL. dir.

Düzce Güzeldere Şelalesi’ne Nasıl Gidilir ? 

Adres: Melen Gölü, Gölyaka İlçesi / Düzce

Nasıl Gidilir?: İstanbul tarafından gelenler; Hendek çıkışından TEM’den ayrılın. Ankara tarafından gelenler için; Düzce çıkışından TEM’den ayrılarak Gölyaka’ya doğru gidin. Gölyaka’nın içinde “Güzeldere Şelalesi” tabelalarını takip edin. Güzeldere Şelalesine 10 km kaldığını gösteren tabelayı görünce, Güzeldere tabelasından devam edin.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *