24/7 İletişim +905437872917
Eşkel Limanı

Eşkel Limanı Tanıtımı

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan Tirilye’de yer alıyor Eşkel Limanı. Aslında Eşkel buranın eski adı. Şimdilerde Esence olarak ismi değişmiş. Ancak Bursalılar hala Eşkel demeye devam ediyor buraya. Şirin ve güzel bir sahil beldesi olan Eşkel mevkiinde bulunuyor Eşkel Limanı. Yapılaşmaya izin verilmemesi, burayı özel kılan en önemli özelliklerden biri.

Eşkel Limanı Tanıtımı

Eşkel Limanı’nın biraz gerisinde aynı ismi taşıyan bir plaj bulunuyor. Kumu gerçekten de çok güzel olan bu plaj, 15-20 metre genişliğe sahip. Plajın arkasında bulunan tepeler ise güneşlenmek için birebir. Eşkel Limanı, tekne trafiğinin yoğun olması sebebiyle bir türlü temiz tutulamıyor ne yazık ki. Limandan yayılan mazot kokusuna keşke engel olunabilse…

Limanın yanında bir de çay bahçesi var. Akşamüstleri günbatımına karşı dostlarla sohbet etmek için birebir. Eğer yolunuz Tirilye’ye düşerse, Eşkel Limanı’nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *