24/7 İletişim +905437872917
Eskişehir Kentpark

Eskişehir Kentpark

Kentpark Eskişehir, yapay plaj, havuz ve kahvaltı aktiviteleriyle Eskişehir ‘in en güzel yerlerinden biri. Keyifli dakikalar geçirmek, gezmek, eğlenmek bunları beraberinde getiren Kentpark, yazın şehirden ayrılamayanlar için plaj, akşam gezmesi için yürüyüş alanı, suyun dinlendiriciliği… Kent Park Eskişehir için yeni bir güzellik, büyük küçük herkes için hava alınacak, yürüyüş yapılacak bir alternatif.

Eskişehir Kentpark Kahvaltı ?

Kentpark içinde kahvaltı keyfi bir başkadır. Burada bulunan göletin kıyısında kurulan ve kişi başı 20 TL olan ve en az dört kişiye hazırlanan serpme kahvaltıda sadece kuş sütü eksiktir.üstelik çay da sınırsızdır. Diğer öğünleri de burada yemek mümkündür yada yemek yerine çay yada kahvenizi yudumlayarak eşsiz bu güzelliği seyredebilirsiniz.

İçinde yemek yiyebileceğiniz göl kenarı güzel restoran ve kafeler de bulunuyor. Hatta nikah kıyılan Aşk Adası da var.Temiz havanın bol olduğu, insanların stresten uzak ve güzel zaman geçirebilecekleri bir yer. Kentpark Eskişehir’in cazibe merkezlerinden biridir ve haftanın her günü yoğundur özellikle haftasonları aileler için ilk akla gelen gezinti yerlerinin başında gelmektedir..Denizi olmayan bir yerde nasıl plaj olur sorusunun cevabını burada bulacaksınız.

Yeşil alan ve park kavramlarının çok daha ötesinde bir çok yenilik barındıran Kent Park,yaklaşık 300 bin metre karelik alan üzerine kurulmuştur.Diğer parklarla birlikte Eskişehir’in akciğeri olan Kent Park’ta yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşanabilecekleri yapay plaj, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, inşaatı süren kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, büfeler bulunmaktadır. park içinde bir de gölet bulunmaktadır. Gölet içinde ördekler bulunur. Ayrıca burada bulunan süs balıklarının büyüklüğü de dillere destandır..yanlız kesinlikle balıklara yem atılmamalıdır.

Özellikle yaz aylarında buradaki süs balıkları ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kış aylarında parkın ziyaretçi sayısı bir hayli düşmektedir. Ancak özellikle kar yağdığında ve gölet donduğunda burası bir başka güzel olmaktadır.Kent Park’a, Porsuk’ta kullanılan teknelerle ulaşım imkanı da bulunmaktadır. “Her şey güzel hoş da Eskişehir’in bir denizi eksik!” diyenlere adeta bir gönderme yapan Kent Park’da dikkat çeken başlıca yer Porsuk Çayı’ndan bir kol alınarak oluşturulan plaj ve yüzme havuzudur. Kent Park’ın Porsuk Çayı’na bakan kısmında oluşturulan özel alanda Türkiye’nin ilk yapay plajı inşaa edilmiştir.

Doğal bir deniz havasını yaşatmasa da insanların serinlemesi ve hoşça vakit geçirmesi için bu plaj gerçekten kullanışlı.. Kent Park’a, Porsuk’ta kullanılan teknelerle ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Eskişehirlilerin deniz keyfini yaşadıkları Akdeniz sahillerini anımsatan plajı ile meşhur Kentpark’ta dolaşırken park içerisinde yer alan Manej’de ata binme eğitimini çocuklarınızla beraber yaşayabilirsiniz.

Kentpark Eskişehir Bot Seferleri

Eğer şehre günü birlik gelmişseniz tramvay ve taşıt gürültüsü çekmek istemezseniz tam tarife olan 3 TL’yi ödeyerek Köprübaşı yani kent merkezine bot seferiyle gidebilirsiniz. Bot seferlerinde indirimli tarife 1.50 TL’dir

Kentpark Eskişehir’de At Binme Kentpark içindeki bir başka aktivite de at binmedir. 10 TL olan at biniş ücretini ödeyerek park içinde at binme keyfi yaşayabilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde yapılan at biniş keyfi gayet güvenli ve eğlencelidir. Şehir merkezinden buraya botla gelebilir, iyi bir yemek yiyebilir, kısa bir park turu yaptıktan sonra at üzerinde keyifli saatler yaşayabilirsiniz. kuşkusuz bunlar için ayırdığınız gün sizi rahatlatacaktır. Giriş Ücreti Yoktur. Gezmek ücretsizdir.

Kentpark Eskişehir’e Nasıl Gidilir ? 

Adres: Şeker Mh., Sivrihisar-2 Cd. Pk. 26120 – Merkez / Eskişehir

Nasıl Gidilir?: Eskişehir otogarının arkasında yer alır. Ulaşım için bot, tramvay, turistik bot ve otobüs kullanılabilir. Gültepe, Sıhhıye Kavşağı gibi noktalardan otobüs tercih edilebilir. Kent merkezinden ise tramvay tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *