24/7 İletişim +905437872917
fener plajı

Fener Plajı Tanıtımı

İsmini sahilin kuzey ucunda bulunan Hüseyin Burnu Feneri’nden alan Fener Plajı, Bodrum Yarımadası’nın güneybatı sahilinde yer alıyor. Bodrum Merkez’den 20 km uzaklıkta olan Fener Beach, Windsurf ve Kiterboard için eşi benzeri bulunmaz bir bölge.

Fener Plajı Tanıtımı

Bodrum’un meşhur meltem rüzgarının Mayıs ve Ekim ayları arasında sağdan sola esmesi, burayı önemli bir Windsurf merkezi haline getirmiş durumda. Bodrum Fener Plajı, Bodrum’un en geniş ve doğal kumsallarından biri aynı zamanda. Fener Plajı bir açık deniz kıyısı aslında. Ancak 3,5 mil uzaklıktaki Kos Adası, buraya korunaklı bir görünüm kazandırmış.

Fener Beach’in rüzgar şiddeti, yılın yarısında deniz ve karada ısınan havanın sıcaklık farkının artması ile öğleden sonraları bir hayli artış gösterebiliyor. Bu durum acemilere de bir şans tanıyor aslında. Sabahları rüzgarın şiddeti daha az olduğundan, Windsurf’e yeni başlayanlar için de uygun bir alan oluşuyor burada. Bodrum Fener Plajı’nın bu denli rağbet görmesinin sebebi de, bu rüzgar çeşitlilikleri.

Eğer siz de Windsurf sporuna merak salanlardansanız, Fener Plajı’nda bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *