24/7 İletişim +905437872917

Film Festivali De Cebe Girdi: Yönetmen Sizsiniz!

Son yıllarda hızla gelişen teknolojinin cep telefonu kameralarına da etkisi büyük oldu. Yüksek çözünürlüklü kameralara sahip cep telefonlarıyla devasa ekipmanlara ihtiyaç duymadan film bile çekilebiliyor. Bu çerçevede dünyada mobil film festivalleri bile organize edilmeye başladı.

Yedirenk Sanat Vakfı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi de Türkiye’de pek alışık olmadığımız bu festivallerden birini düzenliyor. 15 Şubat’a kadar sürecek “Mobil Film Festivali’nde cep telefonu veya tabletle çekilen filmler birbiriyle yarışacak.

KAZANANLAR, HALKOYLAMASI İLE BELİRLENECEK

‘Mobil Film Festivali” ile, hayatımızda neredeyse her gün tanık olduğumuz çeşitli olumsuzluklara dikkat çekmek ve bunları herkesin görmesini sağlayarak bir duyarlılık oluşturmak amaçlanıyor. Festivale kameralı cep telefonu olan herkes katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, cep telefonu veya tablet ile çektikleri filmi, #YedirenkSanat etiketi ile 15 Şubat’a kadar Youtube’a yükleyip, linkini info@mobilfilmfestivali.com adresine gönderip yarışmada yer alabilecek.

Mobil Film Festivali’nin kazananları 16 Şubat-16 Mart tarihleri arasında yapılacak halk oylaması ile belirlenecek. 26 Mart’taki gala gecesinde ise ödüller sahipleriyle buluşacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye www.mobilfilmfestivali.com adresinden ulaşılabiliyor.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *