24/7 İletişim +905437872917
Floransa'dan 5 Saatlik Chianti Yemek ve Şarap Turu

Floransa’dan 5 Saatlik Chianti Yemek ve Şarap Turu

Genel Bakış

Chianti bölgesine giden bu 5 saatlik lezzet yolculuğu Floransa’da start alacaktır. Bölgede üretilen Toskana’ya ait yiyecekler ve Chianti şarabını 2 farklı çiftlik evinde tadın ve gezinizi İtalya’nın göz alıcı manzaraları ile taçlandırın.

Geleneksel Toskana tatlarını keşfedin ve Chianti bölgesinde cereyan eden bu 5 saatlik turda duyularınızın yaşayacağı bir zevk patlamasına hazır olun.

Floransa’dan yola çıkacağınız gezinizde Chiantigiana’nın kırsal bölgelerinden geçerek ilk çiftlik evine ulaşmanızla devam edecek. Karakteristik şarap mahzenini ziyaret edeceğiniz bu durakta çitfçilerden şarap ve üretimine faydalı bilgiler öğreneceksiniz. Chianti Classico, Chianti Riserva, Vermentino ve Morellino di Scansano şaraplarının tadını çıkarın ve saf zeytinyağlı bruschetta, aromatik sirke, salam ve peynir gibi bölgesel mezelerle damağınıza özel zevkler yaşatın.

Bu zevkli mezelerden sonra Chianti’de küçük ve şirin bir kent olan Greve’ye geçeceksiniz. Bölgenin en önemli bölgelerinden biri olan bu şehiri gezmek için bol vaktiniz olacak. Ana meydanda çok sayıda Toskana dükkanı barındıran ve Toskana şarabı ile salamı alabileceğiniz noktalara uğramayı da untmayın.

Ardından göz alıcı caddelerden geçin ve Chianti’nin nefis manzarasında kendinizi kaybedin. Bir sonraki durağınız olan 2. şaraphanede Chanti DOCG, Chianti Rosè ve Supertuscany gibi şarapları tadacak ve tipik Toskana salamı ve Cinta Senese salamı yiyeceksiniz.

Seyir ve damak zevkinin birleştği bu turun akşam saatlerinde ise Floransa’ya geri döneceksiniz.

Dahil Olanlar

  • Transfer
  • Tur refakati
  • 2 çiftlik evinde şarap ve tadımlık ürünler

Buluşma noktası

Tur Piazza Adua/Flarensa’dan başlayacaktır. Doğu çıkışından Santa Maria Novella’dan ayrılın ve sola dönün. Direk yürüyün ve Piazza Adua’dan sağa dönün. “Albatravel Florence – Meeting Point” (Buluşma Noktası) işaretine bakın.

Aklınızda Bulunsun

Otobüste çok dilli tur yöneticisi

Aktivite Özellikleri

  • Chianti bölgesinden geçen keyif verici bir gezinin tadını çıkarın
  • Lezzetli yöresel şaraplar ile eşleştirilmiş şahane yerel gıdaların tadına bakın
  • Boş vaktinizi Chianti’deki küçük ve şirin kent Greve’de geçirin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *