24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Günübirlik Afiyokarahisar Turu

Günübirlik Afiyonkarahisar Turu

Günübirlik Afiyonkarahisar Turu

TUR ADI: Günübirlik Afiyonkarahisar

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Afiyonkarahisar Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Afiyonkarahisar Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Afiyonkarahisar Turu

Afiyonkarahisar da tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Afiyonkarahisar  Turu.

Afiyonkarahisar da tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Afiyonkarahisar da turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Afyon Kalesi, Bugün kentin tam ortasında heybetli bir şekilde duran Afyon kalesi kentin en önemli simgelerindendir. MÖ 1350 yıllarında Hitit imparatoru II. Murşil zamanında yapılmıştır. Karahisar kalesi olarak bilinen bu kale, tarihi dokusu korunamamış olsa da hala eski kalıntılar mevcuttur.

Afyon Ulu Cami, Afyon Ulu Cami, 1272-1277 yılları arasında Sahipata Nusrediddün Hasan tarafından yaptırılmıştır. Emir Hacı Bey tarafından yaptırılan bu caminin en önemli özelliği 40 ahşap direğin üzerine oturtulmuş olmasıdır. Halk dilinde bu özelliğinden dolayı 40 direkli cami olarak da bilinir. Ahşap tavan işlemeleri görülmeye değerdir.

Kaplıcalar, Afyonkarahisar kaplıcalarıyla ünlü bir şehrimizdir. Şehrin sınırları içerisinde çeşitli hastalıklara iyi gelecek kaplıcalar vardır. Bu su kaynakları üzerine son yıllarda çok sayıda lüks otel yapılmaktadır.

Sultan Divani Mevlevihanesi, Anadolu’da kurulan ilk mevlevihanelerdendir. Kuruluşu 13. yüzyıla kadar dayanır. Tarih boyunca birçok önemli icraata merkez olmuş Afyonkarahisar Mevlevihanesi, Konya’dan sonra en önemli mevlevihanedir. 16. yüzyılda Hz. Mevlânâ’nın yedinci kuşak torunlarından Sultan Divani zamanında mevlevîlik açısından çok önemli bir merkez olmuştur.

Afyon Arkeoloji Müzesi, Afyon Arkeoloji Müzesi’nde bölgede bulunan ve Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit, Frig, Hellenistik, Roma ve Bizans devrine ait keserler sergilemektedir.

Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu
Günübirlik Afiyokarahisar Turu

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *