24/7 İletişim +905437872917
günübirlik ankara turu

Günübirlik Ankara Turu

TUR ADI: Günübirlik Ankara Turu

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: AŞTİ – Esenboğa Havaalanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Ankara Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Gezilecek Yerler

Anıtkabir: Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir Ankara gezilecek yerler listemizin ilk sırasında yer alıyor. Anıtmezar, 11 Eylül 1953 tarihinde tamamlanmıştır.

Kızılay Meydanı: Ankara’nın en merkezi meydanı olan Kızılay Meydanı aynı zamanda Türkiye’nin de sayılı meydanları arasındadır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi: 1921 yılında açılan müzede Hitit ve daha sonrasına ait eserler sergilenmektedir. Günümüzde alanında da en önemli müze olma özelliğine sahiptir.

Atatürk Orman Çiftliği: Mustafa Kemal Atatürk’e armağan edilen 52 bin dönümlük arazi üzerine kurulu, döneminde ülkenin en modern tarım tesisi olan bir bölgedir.

Kurtuluş Savaşı Müzesi: Ankara gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli müzedir. Ulus’taki I. Türkiye Büyük Millet Meclisi binasında yer alır.

Eski ve yeni TBMM: Ankara gezilecek yerler listemizdeki diğer önemli iki noktadır. Eski ve yeni iki Meclis binası da gezip görmemiz gereken yerler arasında yerini alır.

Tur Programı

Günübirlik Ankara Turumuza sizleri buluşma noktalarından aldıktan sonra, Anıtkabir ziyaretimiz ile başlıyoruz. Atamızın ebedi istirahat ettiği Anıt Mezar‘ı ziyaret ettikten sonra Anadolu Medeniyetleri Müzesi‘ne hareket ediyoruz. Müze ziyaretimiz sonrası Kızılay Meydanı‘na varıyor ve burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında öncelikle I. TBMM binası ve aynı zamanda Kurtuluş Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra yeni TBMM ziyareti yapıyor ve Atatürk Orman Çiftliği‘ne hareket ediyoruz. Burayı da gezip gördükten sonra tekrar sizleri aldığımız noktalara ulaştırarak uğurluyor ve gezimizi sonlandırıyoruz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *