24/7 İletişim +905437872917
Ardahan

Günübirlik Ardahan Turu

Günübirlik Ardahan Turu

TUR ADI: Günübirlik Ardahan

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Ardahan Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Ardahan Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Ardahan Turu

Ardahan’ın tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Ardahan Turu.

Ardahan’ın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Ardahan turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Atatürk Silueti

İlimizin en önemli doğal güzelliği Damal dağlarına yansıyan Atatürk siluetidir. Her yıl 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Damal ilçemizin Yukarı Gündeş köyü, Karadağ yamaçlarında oluşan bu olay bir doğa harikasıdır. Bu tarihler arasında güneş batarken dağın yamacında bulunan dere yatağının bir tarafının gölgesi diğer tarafına yansımakta ve tamamen doğal olarak Ulu Önder Atatürk’ün siluetini oluşturmaktadır.

Yalnızçam Yaylası

İl Merkezine 15 km mesafede bulunan ve Yalnızçam Köyünün kuzeybatısında yer alan Yalnızçam Yaylası eşsiz bir tabiat zenginliğine sahiptir.

Bülbülan ve Botanik Yaylası

İl Merkezine 15 km uzaklıkta Yalnızçam dağlarının üzerinde bulunan eşsiz güzelliklere sahip Bül­bülan Yaylası ilimizin Doğu Karadeniz Bölgesine açılan penceresi konumundadır. Zengin bitki çeşi­di ile ilkbahar aylarında eşsiz bir güzelliğe kavuşmaktadır. Birçok yerleşim yeri arasında (Ardahan, Artvin, Göle, Şavşat) bir kesişme noktası olan yayla, yaz aylarında bu yöre insanlarının bir araya gele­rek ticaret yaptıkları bir pazar görünümündedir. Tamamlanmak üzere olan Ardahan-Yalnızçam-Ar-danuç karayolununu hizmete girmesi ile alternatif bir festival alanı olacaktır.

Çıldır Gölü

İl merkezinin 45 km doğusunda ve deniz seviyesinden 1.959 m yükseklikte bulunmaktadır. 123 km2 lik bir alana sahip olan bu tatlı su gölü Doğu Anadolu Bölgesinin Van Gölünden sonra en yük­sek gölüdür. Çıldır Gölü; adası, kuşları ve balıkları ile ayrı bir güzelliğe sahiptir. Çevresinde bulunan tarihi eserler ve doğal güzellikleri ile önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Göl içerisinde 16 tür balık yaşamaktadır. Göl yüzeyinin kış aylarında buzla kaplanmasıyla birlikte insanların burada at kı­zakları ile dolaşması ve buzları kırarak balık tutmaları ilginç görüntüler oluşturmaktadır.

Ardahan Atatürk Silueti
Ardahan Atatürk Silueti
Ardahan Yalnızçam Yaylası
Ardahan Yalnızçam Yaylası
Ardahan Bülbülan ve Botanik Yaylası
Ardahan Bülbülan ve Botanik Yaylası
Ardahan Çıldır Gölü
Ardahan Çıldır Gölü

 

One Reply to “Günübirlik Ardahan Turu”

Esra
24 Temmuz 2019
25 Temmuz 3 kişi olarak yer ayırmak istiyorum sizinle nasıl iletişime geçebilirim
Yanıtla

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *