24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Aydın Turu

Günübirlik Aydın Turu

Günübirlik Aydın Turu

TUR ADI: Günübirlik Aydın

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Aydın Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Aydın Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Aydın Turu

Aydın da tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Adana Turu.

Aydın da tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Aydın turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Nysxa: Sultanhisar ilçesinin kuzeyindeki Malgaç Dagi eteklerinde zeytin bahçeleriyle dolu yamaçlara kurulmuş Nysxa (Nisa) antik kentinin tarihinin kaynagi, cografyaci Strabondur. Sel yatağından dolayı iki kısımdan oluşan kent Atymbra isimli eski bir ;yerleşmenin üzerine Selekvos Krali I. Antiochus tarafından kurulmuş ve kralın eşinin adini almıştır. Nyxsa da yetişmiş olan Aristodem kurduğu iki katlı kütüphane, Hellenistik çağa ait su deposu, Roma dönemine ait stadyum ve köprü, halk meclisi ve Acharaka yolu üzerindeki şehir nekropolü görülebilecek başlıca yapı kalıntılarıdır.

Alabanda: Ismi Karia dilinde at ve zafer anlamına gelen ALA ve BANDA sözcüklerinden oluşmuş bir Karia kentidir. Helenistik ve Roma dönemlerinden kalma kuleli sur, tiyatro, senato, halk meclisi binası, Agora ve anıt mezar görülebilecek kalıntılardandır. Ayrica güney yönündeki Kemer Deresi üzerinde Roma yapısı bir su kemeri uzanır.

Priene: Çağının önemli piskoposluk merkezi olan antik kent Prienne, Miletin kuzeyinde, dik açılarla kesişen bir geometrik düzene göre kurulmuştur. Kentin en önemli yapısı kentin tepesine kurulmuş olan Athena Tapınağıdır. Bundan başka kentin ;kuzeydogusunda bulunan ve Helenistik devirde yapıldığı belirtilen tiyatroda görülmeye değerdir.

Günübirlik Aydın Turu
Günübirlik Aydın Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *