24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Bilecik Turu

Günübirlik Bilecik Turu

Günübirlik Bilecik Turu

TUR ADI: Günübirlik Bilecik

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Bilecik Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Bilecik Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Bilecik Turu

Bilecik’in tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Bilecik Turu.

Bilecik’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Bilecik turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

 İnönü Şehitliği: Bozüyük’e 6 km. uzaklıktaki etrafı çam ve köknar ağaçlarıyla çevrili şehitliğin içinde çok sayıda şehit mezarı ve ayrıca mermerden yapılmış şehitlik nişan taşı bulunmaktadır. Her yıl l Nisan’da “İnönü Şehitlerini Anma Günü” burada yapılır.

Günübirlik Bilecik Turu
Günübirlik Bilecik Turu
Günübirlik Bilecik Turu
Günübirlik Bilecik Turu
Günübirlik Bilecik Turu
Günübirlik Bilecik Turu

Kurtuluş Savaşı’nın en çetin mücadelelerinin yapıldığı, önemli dönüm noktalarından olan İnönü Savaşları‘nın kazanıldığı yer olan Bozüyük Metristepe’ de şehitlerimizin anılarını yaşatmak amacıyla yapılan Metristepe Anıtı betonarme olarak 24 m. yüksekliğinde yapılmıştır. Anıtın üzerin-deki rölyeflerde, savaşa katılan birlikler ve komutanlarıyla ilgili bilgiler bulunur. Yakın tarihte yapı-lan restorasyon çalışmalarında anıtın dört bir tarafına ve anıttan ayrı olarak İnönü Savaşları ve tarihi telgrafları içeren dört adet rölyef ile anıtın ön tarafına iki ayrı kaide üzerinde heykeller yapılmış, çevresinde siperler kazılmıştır. Metristepe’ de, her yıl l Nisan’da anma törenleri düzenlenmektedir.

Kaymakam Çeşmesi: Söğüt ilçesinde, 1919 yılında Kaymakam Sait Bey tarafından yaptırılan çeşme,Osmanlı mimarlık sanatının son örneklerindendir. Çeşme 4 cepheli olup üstü renkli çinilerle kaplıdır.
Kilise: İznik Rum imparatorluğu zamanında yapılmış Antik ve Bizans sanatları karışımı üslupla yapılan kilise Osmaneli ilçe merkezindedir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *