24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Bolu Turu

Günübirlik Bolu Turu

Günübirlik Bolu Turu

TUR ADI: Günübirlik Bolu

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Bolu Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Bolu Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Bolu Turu

Bolu’nun tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Bolu Turu.

Bolu’nun tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Bolu turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

 Abant Gölü: 1325 m yükseklikte bulunan göl etrafındaki ormanıyla muhteşem bir görüntü çizmektedir. Gölün üstü nadir bulunan su bitkilerinden olan sarı ve beyaz nilüferlerle kaplanmıştır. Hem kış hem de yaz ziyaret edilmeye müsaittir.

Çeltikdere Bizans Kilisesi: Abant Gölü Seben ilçesine bağlı Çeltikdere köyünde bulunan Çeltikdere Bizans Kilisesi Ms. 842- 1204 yılları tarihlidir. O dönemde Bizans hakimiyetinde olduğundan yapının mimarisinde Orta Bizans dönemi mimari özellikleri görünmektedir. Klasik Bizans dini mimarisine uygun olarak haç biçimde yapılan kilise oldukça iyi korunmuştur.

Seben Kaya Evleri: Bölgeye özgü derin vadiler ve o vadileri oluşturan dik yamaçlarda birkaç kattan oluşan Seben Kaya evlerine rastlıyorsunuz ve oraya gittiğinizde bu görüntü adeta eski çağlardan birinde yaşıyormuşsunuz hissini veriyor. Ayrıca bu kaya evlerinin bulunduğu bölgede, kırmızı boyalı haç işaretlerine rastlanması, bunun dışında rastlanılan şapel, rölik çukuru gibi ipuçları bu evlerin çok erken Hristiyanlık döneminden Orta Bizans dönemine kadar kullanıldığını gösteriyor. Ayrıca Seben ilçesi dışında birkaç bölgede daha kaya evlerine rastlanmaktadır. Bu evler kayalar oyularak yapılmıştır, hatta pencereleri dahi vardır.

Günübirlik Bolu Turu
Günübirlik Bolu Turu
Günübirlik Bolu Turu
Günübirlik Bolu Turu
Günübirlik Bolu Turu
Günübirlik Bolu Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *