24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Günübirlik Bursa Turu

Günübirlik Bursa Turu

Günübirlik Bursa Turu

TUR ADI: Günübirlik Bursa 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Bursa Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Bursa Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Bursa Turu

Bursa’nın tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Bursa Turu.

Bursa’nın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Bursa turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Koza Han:Tarihi dokusu ile bir çay içmeyi bile huzurlu hale dönüştüren Koza Han, Bursalıların çarşıya çıktıklarında uğradığı yegane yerlerdendir.

Cumalıkızık: Kınalı Kar dizisi ile üne kavuşmuş bu köy, turistik açıdan Bursa’nın güzide yerlerindendir. Cabbar ağanın bastığı toprakları ziyaret edip gözleme-ayran yapmayan bizden değildir.Bursa’nın tarihi semti Tophane’de yer alan ve Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yaptığı kapı olan

Saltanat Kapısı, Bursa’nın mistik havasının en güzel hissedildiği yer olsa gerek. Her cuma günü çalan mehter marşlarıyla ve ışık gösterileriyle kendinizi 3 kıtanın hakimi hissetmek hiç de zor olmuyor.

Yeşil Türbe : Her ne kadar ismi Yeşil olsa da dünyadaki en güzel Turkuaz tonuna sahip olan türbe, İznik Çini sanatının da en nadide eserlerinden birisi olarak kabul ediliyor. İsminin Yeşil’liğini ise bulunduğu semt olan Yeşil’den alan türbe, bulunduğu mevki itibariyle de eski Bursa’yi buram buram yaşatıyor.

Saltanat Kapısı: Bursa’nın tarihi semti Tophane’de yer alan ve Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yaptığı kapı olan Saltanat Kapısı, Bursa’nın mistik havasının en güzel hissedildiği yer olsa gerek. Her cuma günü çalan mehter marşlarıyla ve ışık gösterileriyle kendinizi 3 kıtanın hakimi hissetmek hiç de zor olmuyor.

Günübirlik Bursa Turu
Günübirlik Bursa Turu
Günübirlik Bursa Turu
Günübirlik Bursa Turu
Günübirlik Bursa Turu
Günübirlik Bursa Turu

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *