Günübirlik Delfi Turu

Günübirlik Delfi Turu, günübirlik ve rehberli bir tur ile antik Yunan kültürünün popüler noktası Delfi bölgesini gezebilirsiniz.

Günübirlik Delfi Turu

Bir zamanlar kehanetle öne çıkan büyüleyici Delfi‘ye yapacağınız bu günübirlik geziyle antik Yunanistan‘ın en ünlü noktalarını keşfedin. Atina‘dan hareket ederek ve pitoresk Arachova kasabasında kısa bir mola ile Parnassos Dağı‘nın kolunda bulunan Delfi‘ye doğru bir yolculuğa çıkın.

Delfi‘ye vardıktan sonra çevredeki dağların muhteşem manzarasının keyfini çıkaracağınız ve Antik Yunan dünyasına dair bir içgörü kazanacağınız ünlü tiyatroyu ziyaret edin. Meşhur kehanet ile ünlü, Antik Yunanistan‘ın merkezi olan Apollo Tapınağı‘nı görün.

Eşsiz bronz Charioteer, Naxian Sphinx ve Antinoos Heykeli‘ne ev sahipliği yapan ve Antik Yunan kültürü ve tarihine dair inanılmaz bir bakış açısı sağlayan Delfi Müzesi‘ni gezin.

Bir öğle yemeği molasından sonra, Delfi‘deki en çok fotoğraflanan yer olan Atina Pronaia Tapınağı‘nı ziyaret edin. Daha sonra, bir fotoğraf çekme fırsatı için turun kısa bir süre duracağı, Parnassos Dağı‘nın tepelerinde yer alan güzel dağ köyü Arachova üzerinden Atina‘ya dönün.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  • Profesyonel, lisanslı rehber
  • Delfi arkeolojik alanına ve Delfi Müzesi’ne giriş ücreti
  • Yeni, lüks ve sigara içilmeyen klimalı otobüslerle transfer
  • Yerel bir restoranda öğle yemeği (ilgili opsiyon seçildiyse)
  • Otobüste ücretsiz kablosuz internet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir