24/7 İletişim +905437872917
gunubirlik girne turu

Günübirlik Girne Turu

TUR ADI: Günübirlik Girne – Lefkoşa Turu

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Girne Feribot iskelesi

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Girne Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Girne Turu

Tur Programı:

Günübirlik Lefkoşa – Girne turumuzla bir günde iki büyük şehri görme imkanını sizlere sunuyoruz. Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Dr. Nihat İlhan Bey’in eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs Barış Harekantı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı’na dopdolu bir tur. Serbestçe alışveriş yapıp, deniz kenarında içeceklerinizi yudumlayıp keyif yapabileceğiniz Girne Yat Limanı’na uzanan eğlenceli bir gün sizleri bekliyor.

Tur Güzergahı:

LEFKOŞA SURLARI
Lefkoşa’nın tarihinden izler taşıyan asırlık Lefkoşa Surları’nı görme imkanını sizlere sunuyoruz.

CUMHURBAŞKANLIĞI KONUTU
Lefkoşa’da yer alan Cumhurbaşkanlığı Konutu’na ziyaret fırsatını sizlere sunuyoruz.

GİRNE KAPISI
Girne Kapısı, Lefkoşa surlarında yer alan bir kapı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kapı; şehrin kuzeye, dolayısıyla Girne’ye ulaşımını sağlamaktaydı. 1567 yılında inşa edilmiş olup, Venediklilerin yaptığı üç kapıdan biridir.

YEŞİL HAT SINIR GEZİSİ
Yeşil Hat’ ın bugünkü sınırları 1974 yılındaki Kıbrıs Harekâtı ile belirlenen Rum tarafı ve Türk tarafını ayıran hayali bir çizgidir.

BARBARLIK MÜZESİ
25-26 Aralık 1963′te Lefkoşa’da geçen olaylarda, Binbaşı Nihat İlhan’ın 2 ay önce yanlarına aldırdığı ailesinin içinde bulunduğu ev , Rum çeteciler tarafından basılmış ve ailesi burada kurşuna dizilerek öldürülmüştür.

MAKARYOS’UN SARAYI (PANAROMİK)
Makarios Kıbrıs Ortodoks Kilisesi başpiskoposu ve bağımsız Kıbrıs Cumhuriyeti ‘ nin ilk cumhurbaşkanıdır.

BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ
Kıbrıs Harekâtı sonucunda ölen Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerinin (subay, astsubay, erbaş ve erler) ve bazı Kıbrıslı Türk askerler anısına Türkiye tarafından yapılan Girne’deki mezarlık.

BEYLERBEYİ KÖYÜ
Bellapais ya da bugünkü adıyla Beylerbeyi Köyü limon ve nar ağaçları arasında küçük bir Akdeniz köyüdür.

BELLAPAİS MANASTIRI
Bellapais Manastırı, Kıbrıs’ın Bellabayıs köyünde bulunan tarihi bir manastır.MS 12. yüzyılda Roma döneminde inşa edilmiştir. Girne şehir merkezine yaklaşık 40 dakika mesafede Beşparmak dağlarının eteklerinde yeralır.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *