24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Günübirlik İstanbul Turu

Günübirlik İstanbul Turu

Günübirlik İstanbul Turu

TUR ADI: Günübirlik İstanbul 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: İstanbul Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik İstanbul Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik İstanbul Turu

İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik İstanbul Turu.

İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerini günübirlik İstanbul turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Topkapı Sarayı: İhtişamıyla ve mimarisiyle büyüleyen Topkapı Sarayı 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan saray, 400 yıl boyunca padişahların yaşadığı ve devleti idare ettikleri ana merkez görevini üstlenmiş, tarihe tanıklık etmiştir. Abdülmecit döneminde ziyarete açılan Topkapı Sarayı günümüzde de ziyaretçilerini ağırlamakta.

Ayasofya Müzesi: Bizans İmparatoru 1. Jüstinyen tarafından yaptırılmış daha sonra ise Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş.

Yerebatan Sarnıcı: Suların içinde yükselen sütunlarıyla, yaşandığı rivayet edilen ilginç efsaneleriyle Yerebatan Sarnıcı en çok merak edilen, görmek için can atılan mekanlar arasında. Bizans İmparatoru tarafından sarayın su ihtiyacını karşılamak için kullanılan Yerebatan Sarnıcı, Fatih Sultan Mehmet döneminde de bir süre aynı şekilde devam etmiştir. Sütunların üzerinde bulunan şekillerin gözyaşlarını andırması, Büyük Basilika yapılırken kaybedilen bir çok kölenin dramını temsil etmesi açısından önem taşıdığı ise efsane ve rivayetler arasındadır.

Haseki Hürrem Hamamı: Kanuni Sultan Süleyman‘ın eşi Hürrem Sultan tarafından istenmiş ve Mimar Sinan’a yaptırılmış hamamdır. Mimar Sinan‘ın yaptığı en büyük hamam olma özelliği taşır. Son dönemde diziler sayesinde popülerliği artan ve merak uyandıran tarihi mekanlar arasında yerini almıştır.

Günübirlik İstanbul Turu
Günübirlik İstanbul Turu

iuuq_NV_00jnh529_SL_jnbhftibdl_SL_vt0jnh529096840ecbidf268ve_SL_kqh

Günübirlik İstanbul Turu
Günübirlik İstanbul Turu
Günübirlik İstanbul Turu
Günübirlik İstanbul Turu

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *