24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Günübirlik İzmir Turu

Günübirlik İzmir Turu

Günübirlik İzmir Turu

TUR ADI: Günübirlik İzmir 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: İzmir  Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik İzmir Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik İzmir Turu

İzmir’in tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik İzmir Turu.

İzmir’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik İzmir turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Hükümet Konağı: 1868-1872 yılları arasında yapılmış olan Hükümet Konağı Türklerin ulusal bağımsızlık savaşı olan Kurtuluş savaşında çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü 9 Eylül l922’de Türk ordusunun İzmir’e gelmesiyle Hükümet Konağına çekilen Türk bayrağı aynı zamanda İzmir’in kurtuluşunu simgeler

İzmir Atatürk Müzesi: Kordon’da ki 248 numaralı iki katlı yapı 1862 yılında halı tüccar Takfor tarafından yaptırılmış bir konak. Tarihi bina 1927 yılında Belediye tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e armağan edilmiş. Atatürk İzmir’e geldiği zaman bu evde kalmış, çalışmalarını burada sürdürmüş. 1941 yılında müzeye dönüştürülen bina geçtiğimiz yıllarda restore edildi. Atatürk Müzesi’nin bulunduğu üst katta, tablolar, büyük boy aynalar, vestiyer, mobilya ve bronz döküm saat salonu yer alıyor. Salona açılan soldaki odalar Atatürk’ün banyosu, yatak odası, çalışma odası, kütüphane, misafir odası, yaver odası ve yemek odası olarak düzenlenmiştir.

Atatürk Anıtı: Cumhuriyet Meydanında büyük önderimiz Atatürk’ünOrdular İlk Hedefiniz Akdeniz’dir İleri” komutunu taşıyan anıt, İtalyan heykeltıraş Pietro Canunica tarafından 1933 yılında yapılmıştır. Atatürk’ün üniforması ile bir at üzerinde tüm heybeti ile gösterir. Kaidesindeki milli mücadele kabartmaları görülmeğe değerdir.

İzmir Arkeoloji Müzesi: Üç katlı müzenin üst kat salonunda İzmir çevresindeki ören yerlerinde yürütülen kazılardan arkeolojik buluntular sergileniyor. Aynı kattaki hazine salonun da Arkaik, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait altın, gümüş ve değerli taşlardan yapılmış süs eşyaları, cam eşyalar, sikkeler ve bronz Demeter heykeli görülebiliyor. Orta kat (giriş kat) mermer eserlere ayrılmış. Arkaik Dönem’den Roma Dönemi sonuna kadar heykeller, büstler, portre ve mask gibi mermer eserler sergileniyor.

Günübirlik İzmir Turu
Günübirlik İzmir Turu
Günübirlik İzmir Turu
Günübirlik İzmir Turu
Günübirlik İzmir Turu
Günübirlik İzmir Turu

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *