24/7 İletişim +905437872917

Günübirlik Karabük Turu

Günübirlik Karabük Turu

TUR ADI: Günübirlik Karabük

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Karabük Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Karabük Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Karabük Turu

Karabük’ün tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Karabük Turu.

Karabük’ün tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Karabük turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Bulak Mağarası

Karabük _ Safranbolu’da bulunan Bulak Mağarası, Safranbolu’da tatil yapıp bölgeyi keşfe çıkanların ilk uğrak yerlerinden biridir.Yerli mağara araştırmacıların yanı sıra yabancı mağara uzmanları da bu mağarayı sık sık inceliyor.Bulak Mağarası yakınındaki otellerin birinde kalarak bu benzersiz mağaranın atmosferine dahil olabilirsiniz.6 kilometre uzunluğundaki mağaranın sadece 400 metresi ziyarete açıktır. Bulak Mağarası’nın en alt katında sizi her mevsim akışına devam eden bir dere karşılayacak. Buradaki sular Safranbolu’nun içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır.

İçindeki damlataş, sarkıt, sütun ve dikitler mağaranın göz alıcı detaylarından. Yüzyıllardan beri oluşan benzersiz görüntüsü sizi heyecanlandıracak ve farklı bir dünyanın kapılarını aralamak oldukça keyifli olacak. Bulak mağarası, Safranbolu’da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Tokatlı Kanyonu

Geleneksel mimariye sahip evleriyle, doğasıyla ve tarihiyle önemli bir turizm merkezidir Safranbolu.Yakın bir zamanda hizmete açılan Tokatlı Kanyonu, gelen misafirlerine doğasının en güzel yüzünü sunuyor. Tokatlı Kanyonu, esasında üç kanyonun birleşmesiyle oluşmuştur.Yapılan çalışmalarla düzenlenen kanyon halkın hizmetine açılmış, dinlenmek, eğlenmek ve huzur bulmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Kanyonun terasından güzel bir manzaraya şahit olacaksınız.

Yenice Ormanları

Karabük Safranbolu’da gizlenen Yenice Ormanları Türkiye’n en doğal ve en gizemli yerleri arasındadır. Safranbolu gezinizde ilk olarak harika bir orman havası alarak başlayabilirsiniz tüm güzellikleri görmeye.Safranbolu’daki Yenice Ormanları yakınıdaki otellerde veya pansiyonlarda konaklayarak Karabük turunuza başlayabilirsiniz.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Yenice Ormanları, kendine has mikro klimaya sahiptir ve özellikle anıt ağaçların bulunduğu Aboretum Alanı’nı görünce kesinlikle büyüleneceksiniz. Her ağaç birbirinden güzel birbirinden heybetlidir Yenice Ormanları’nda. Kendinizi bir ağaç müzesinde hissedeceksiniz.Belediye tarafından daha sonralarda yapılan 5 kamplı, 7 bisiklet ve 15 yürüyüş rotası daha da çekici kılmış ve turistlerin ilgi odağı olmuştur. Ormanın en tepesine çıkarak Yeni Ormanları’nın büyüleyici ve hayranlık bırakan görüntüsünü seyre dalabilirsiniz.

Karabük Bulak Mağarası
Karabük Bulak Mağarası
Karabük Tokatlı Kanyonu
Karabük Tokatlı Kanyonu
Karabük Yenice Ormanları
Karabük Yenice Ormanları

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *