24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Karaman

Günübirlik Karaman Turu

Günübirlik Karaman Turu

TUR ADI: Günübirlik Karaman

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Karaman Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Karaman Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Karaman Turu

Karamanın tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Karaman Turu.

Karamanın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Karaman turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Karaman Kalesi

Karaman’ın şehir merkezinde yer alan ve turizm açısından önemli bir yere sahip olan Karaman Kalesi, 11. yüzyılın sonlarıyla tarihlendirilmektedir.Kesin olarak hangi yıl yapıldığı bilinmeyen kale iç içe geçmiş üç surdan oluşuyor. Bunlardan iç kale ve orta kale sağlamlığını hala korumakta. Karaman Kalesi’nin Selçuklular döneminde ve Osmanlılar döneminde onarımdan geçtiği bilinmektedir.

Aktekke Kent Meydanı

Karaman’ın en büyük meydanı olan Aktekke Kent Meydanı Karaman’in işlek yerlerinden biridir.Aktekke Camii önününde bulunan meydan , İsmet Paşa Caddesi ve İstasyon Caddelerini birleştiriyor.

Aktekke Camii

4.yüzyıl yapıtlarından biri olan Aktekke Camii,Karaman’ın il merkezinde bulunmaktadır. İl merkezinde olması, camiye ulaşımı kolaylaştırır.Aktekke Camii, 1370 yılında Karamanoğullarından Alaaddin Bey tarafından yaptırılmıştır. Alaaddin Bey, bu camiyi Mevlana’nın annesi Mümine Hatun için inşa ettirmiştir. Caminin türbesinde Mümine Hatun’un, Alaaddin Çelebi’nin, Karamanoğlu Seyfettin Süleyman Bey’in başta olmak üzere 21 tane mezar vardır. Aktekke Camii’nin harim kısmındaki kalem işi süslemeleri, Osmanlı döneminin en güzel örneklerinden biridir.

Kuğulu Park 

Kuğulu Park ve Cambaz Gazi parkı Karaman’ın en işle caddesi üzerinde bulunan İsmet Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır.Çukurbahçe yapılmadan önce bir çukur şeklindeydi.İsminide burdan alır.Karaman’ın en gözden parklarından biri olan çukurbahçe insanların yaz akşamlarında serinleyebileceği bir parktır.Mir Ali parkı ise Karaman’ın en büyük parkıdır. Bu dört park geçen dönemde Belediye Başkanılığı yapan Kamil Uğurlu tarafından yaptırılmıştır.

Karaman Müzesi

Karaman’ın Merkez ilçesinde bulunan Karaman Müzesi Karamanoğulları Beyliği döneminin en güzel ve en çekici mimari özelliklerini yansıtan bir örnektir. Hatuniye Medresesi’nin arkasında bulunan müze, Karaman’da ve çevresinde tarih öncesine dayanan birçok uygarlıktan izler taşıyan eserler sergilenmektedir. Fakat Karaman’da müzecilik faaliyetlerine geç başlanmasından dolayı daha önce bulunan tarihi kalıntılar başka müzelere sergilenmesi için gönderilmiştir.

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi
Karaman Aktekke Kent Meydanı
Karaman Aktekke Kent Meydanı
Karaman Aktekke Camii
Karaman Aktekke Camii
Karaman Kuğulu Park
Karaman Kuğulu Park
Karaman Müzesi
Karaman Müzesi

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *