24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Kastamonu Turu

Günübirlik Kastamonu Turu

Günübirlik Kastamonu Turu

TUR ADI: Günübirlik Kastamonu 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Kastamonu Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Kastamonu Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Kastamonu Turu

Adana’nın tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Adana Turu.

Adana’nın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Adana turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Kale: Kastamonu’un ana simgelerinden biri olarak kentin en yüksek noktasından şehrin bir tacı gibi durmaktadır. Şehrin batısında bir ana kaya kütlesi üzerinde bulunan kale, M.S. 12. yy.da Komnenoslar tarafından yaptırılmıştır. Orijinal yapıdan günümüzde sadece iç kale kısmı ulaşmıştır. Kalenin dış surları 18. yy. sonlarında yok olmuştur. Kalenin çeşitli dönemler içerisinde geçirmiş olduğu değişiklikler, bir Orta çağ Bizans yapısından çok Türk mimarisini yansıtmasına neden olmuştur. Kalenin şehirden yaklaşık 120 metre yüksekte oluşu, ulaşım yönünden oldukça kolay olması Kastamonu’yu panaromik açıdan izlenebilecek en iyi yer konumunda bulunmasını sağlar. Kale içerisinde sarnıçlar, zindan, kaçış tünelleri ile “Bayraklı Sultan” olarak anılan türbe bulunmaktadır.

Ilgarini Mağarası (Pınarbaşı): Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde kalan mağaranın son iki saatlik yürüyüş kısmı nemli, balta girmemiş ve epeyce dik bir yokuşa sahip ormanda yapılmaktadır. Ancak, rehber almak şartıyla ulaşılabilecek olan mağaranın girişi devasa boyuttadır ve ağzından itibaren toplam uzunluğu 850 m, derinliği 250 m’dir.Ilgarini, Türkiye’nin en derin 4. mağarası sayılmaktadır.

Gizemli Mağara (Devrekâni): ”Sisli ve Gizemli Mağara” adını doğal yapısından almış, barındırdığı sarkıt ve dikitlerle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.

Günübirlik Kastamonu Turu
Günübirlik Kastamonu Turu
Günübirlik Kastamonu Turu
Günübirlik Kastamonu Turu

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *