24/7 İletişim +905437872917

Günübirlik Kilis Turu

Günübirlik Kilis Turu

TUR ADI: Günübirlik Kilis

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Kilis Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Kilis Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Kilis Turu

Kilis’in tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Kilis Turu.

Kilis’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Kilis turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Neşet Efendi Konağı

Kilis’in merkezindedir Neşet Efendi konağı. Tarihi bir konak özelliği taşıyan yapı, Kilis’in konak tipi özelliklerini en güzel şekilde yansıtan örneklerinden sadece bir tanesidir.Tarihi 1925 yılına dayanır ve dış mimarisi kadar iç mimarisi de göz doldurmaktadır. Neşet Efendi’nin konağı olan bu yapı bodrum ve iki kattan oluşmaktadır.

Birinci kat 6 oda, salon, banyo, mutfak ve tuvalet bulunur. İkinci katta ise; 7 oda, mutfak, tuvalet ve banyo vardır. Mimarı ise Halepli Haci Ahmet’tir.Kilis’e yolunuz düşerse kesinlikle Neşet Efendi Konağı’nı ziyaret etmelisiniz. Konaktan içeri girdiğinizde her odanın ihtişamına bayılacaksınız.

Ravanda Kalesi

Afrin Çayı’nın kenarında bulunan Ravanda Kalesi, Kilis’in tarihi kalıntılarından biridir.İlk olarak Haçlı seferlerinde bahsedilen Ravanda Kalesi’nin tarihi 11. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Kilis’in tarihi, doğal güzellikleri ve yöresel yemekleri kesinlikle hayranlığınızı kazanacak.Ravanda Kalesi yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak hem doyasıya tarihe yolculuk yaparsınız hem de muhteşem lezzetlerini damağınızla buluşturmuş olursunuz.

Kilis Neşet Efendi Konağı
Kilis Neşet Efendi Konağı
Kilis Ravanda Kalesi
Kilis Ravanda Kalesi

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *