24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Kırşehir Turu

Günübirlik Kırşehir Turu

Günübirlik Kırşehir Turu

TUR ADI: Günübirlik Kırşehir

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Kırşehir Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Kırşehir Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Kırşehir Turu

Kırşehir’in tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Kırşehir Turu.

Kırşehir’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Kırşehir turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Japon Bahçesi: 80’li yıllarda arkeolojik kazı yapmak için bir Japon grubu gelir. Japon arkeologların ilk çalışmasıdır bu. Kalehöyük’ün kazılmasına girişilir. Eski Anadolu Medeniyetleri’ne ait pek çok bulguya rastlanır. Elde edilen bulgular Japonya’da büyük sevinç yaratır. Japon arkeologlar bir tören düzenlerler. Bunun şerefine de kültürlerinin vazgeçilmez simgesi Japon Bahçesi’ni kurmaya karar verirler. Türk Hükümeti de projeyi destekler. Kısa zamanda bahçenin kurulması için çalışmalara başlanır. Japon inceliği olarak da mümkün olduğunca Türk iş gücü ve malzemeleri kullanılır. Bahçe, Türkiye ile Japonya arasındaki kültürel ilişkileri geliştirecek ve çevrede yaşayanlara dinleme alanı yaratacak şekilde düzenlenir. Japon Bahçesi’ne Kalehöyük’ü o sıralarda ziyarete gelen Japonya Prensi Takahito Mikasa’nın adı verilir.

Seyfe Gölü : (15 km² boyu 10 eni 4 km. en derin yeri 5m. yüksekliği 1110 m.) Çiçek dağı dağlık alanı ile Kırşehir kütlesi arasındaki çöküntü alanının bir bölümünde oluşmuştur. Birkaç küçük dere ve kaynakla beslenen kapalı tuzlu ve yazın çok çekilen bir göldür.

Kuş Kalesi : Kaman yakınındaki Kuş Kalesi’nin Hititler Döneminde yaptırıldığı ve Bizans Dönemi’nin sonuna kadar kullanıldığı tahmin edilmektedir.

Ahi Evran Cami ve Türbesi : Ahi Evran Türbesi cami ile birlikte XIV. yüzyılda yapılmıştır. Seydi Beyoğlu Emir Hasan Bey 1450’de türbenin önüne bir bina eklemiştir.

Günübirlik Kırşehir Turu
Günübirlik Kırşehir Turu
Günübirlik Kırşehir Turu
Günübirlik Kırşehir Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *